Yangın riskine karşı güvenli kablo seçimi

Ürettiği son teknoloji Hes Flaret® kablolar ile yangına karşı daha güvenli çözümler sunan Hes Kablo, özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yapılar için çözüm üretiyor.

Yangın riskine karşı güvenli kablo seçimi
Endüstrideara

Hes Kablo, yangına karşı güvenli çözüm sunmak amacıyla Hes Flaret ® ürününü geliştirdi. 3. Havalimanı, Türkiye’de ki tüm şehir hastaneleri, Ankamall AVM gibi yapılarda Hes Flaret® kablolar tercih ediliyor. Kullanıcıların bilinçlenmesi ve mevzuat değişiklikleri nedeni ile bu kabloların öneminin her geçen gün arttığını aktaran Hes Kablo Genel Müdürü Şahin Nursaçan, “Televizyonlarda, gazetelerde sık sık yangın haberleri görüyoruz. Elektrik kontağı diye ifade edilen yangın sebebinin çoğu zaman kalitesiz ürün kullanılmasından kaynaklanmakta; buna bir de yanıcı ve zehirli gaz çıkaran kablolar eklendiğinde yangının şiddeti ve bağlı olarak can-mal kayıpları çok büyük boyutlarda olabiliyor. Son dönemde tüketicinin de bilinçlenmesiyle birlikte Hes Flaret® olarak lanse ettiğimiz kabloların kullanımında ciddi artışlar olduğunu görüyoruz” Türkiye’nin de mega projelerinde yeni nesil Hes Flaret® kablolarımız tercih edilerek ülkemizi geleceğe taşımaya devam ediyoruz.” dedi. 

“ÇATI GES PROJELERİNE ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ”  

GES projelerini de önemsediklerini söyleyen Nursaçan, “Güneş Enerji Santrali içerisindeki çeşitli elemanlar arasındaki bağlantılar için HES solar kablolar fotovoltaik uygulamalar için özel tasarlandı. Yurtiçi ve yurtdışı projelerde HES Kablo kalitesini solar kablo çeşitlerinde de müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.  2020 yılında öz tüketime dayalı projeleri ve günden güne artarak devam eden çatı GES projelerini önemsiyoruz. Bu ürün çeşitliliği ile kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. 2004 yılından bu yana sektördeki liderliğimizin bilinciyle RES, GES ve HES yatırımlarında, OSB’lerde, Elektrik Dağıtım Şirketlerinde, Nükleer enerji santrallerinde, güçlü ve yaygın bayi ağımızla elektrik ve enerji sektöründe olmaya devam ediyoruz.” 


Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 17:45
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını