banner1322
x

WİLO AKILLI ŞEHİRLER İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR

Dünya kaynaklarını koruyan yeni nesil ürün, sistem, hizmet ve çözümler geliştiren Wilo, kullandığı akıllı teknolojiler ile suya ve geleceğe yön veriyor.

WİLO AKILLI ŞEHİRLER İÇİN AKILLI ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, Dünya Şehircilik Günü kapsamında açıklamada bulundu. Akıllı çözümler geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına sürekli devam ettiklerini belirten Ürek, hedeflerinin sürdürülebilir bir dünya olduğunu belirtti. Ürek, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Wilo olarak sürdürülebilirlik stratejisinin bir bölümü olarak ilerleyen dönemlerde insan hayatını derinden etkileyecek altı küresel mega trend bulunuyor. Bu trendler arasında globalleşme, akıllı şehirler, enerji, iklim değişikliği, dijital dönüşüm ile kuraklık yer alıyor. Biz de yatırımlarımızı gerçekleştirirken bu mega trendleri izliyor ve o ışıkta hareket ediyoruz. Özellikle yüksek verimlilik sağlayan teknolojilerimizle dünya kaynaklarının, suyun ve enerjinin tutumlu bir şekilde kullanılmasını amaçlıyoruz.” 

“AKILLI ŞEHİRLERE YATIRIM YAPMAMIZ ŞART”

Akıllı şehirlere yatırım yapılması gerektiğine dikkat çeken Ürek, yapılan araştırmaların neticesinde 2050 yılında dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacağının öngörüldüğünü belirtti. Bu artışla birlikte önemli problemlerle karşılaşmama için yapılması gerekenleri Ürek şu sözlerle paylaştı: “2020 – 23 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı’na göre Türkiye’nin temel değerleri, stratejik amaçları ve hedefleri tanımlanmış durumda. Ayrıca konuyla ilgili olarak eylem planları bulunuyor. Wilo olarak Türkiye ve dünya için sürdürülebilir bir gelecek sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Ürek, hayata geçirdikleri uygulama örneklerinin detaylarından da bahsetti. Ürek, “Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Park için ısıtma, altyapı ve çim sulama işlemleri için enerji tasarrufu sağlayan pompa çözümlerimiz kullanıldı. Yerden ısıtma sistemler içinse yüksek enerji verimliliğine sahip Wilo Stratos pompaları kullanıldı. Çim sulama işlemleri içinse hidrolik açıdan yüksek verimliliğe sahip olan pompalar tercih edildi. Wilo olarak ayrıca Zorlu Center projesinin genel alanlarında ısıtma ile soğutma hattında pompa çözümlerimize yer verildi.” dedi. 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını