banner1322
x

VODAFONE ISO 50001 SERTİFİKASI ALDI

Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında enerji verimliliği projelerine ağırlık veriyor. Vodafone, Türkiye genelindeki tüm baz istasyonları ve teknoloji merkezleri için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikası aldı.

VODAFONE ISO 50001 SERTİFİKASI ALDI
Endüstrideara

Vodafone Türkiye’nin ülke genelinde yaklaşık 25 bin baz istasyonu bulunuyor. Ayrıca Esenyurt, Tuzla, İzmir, Ankara ve Adana’da bulunan teknoloji merkezleri yer alıyor. Vodafone Türkiye, sahip oluğu tüm bu alanlar için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasyon sürecini tamamladı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel: "Vodafone Grubu içinde baz istasyonları ve ana teknoloji merkezlerinin tamamında ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni devreye alan ilk ülke olduk. Çevresel etkimizi azaltmak ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

“TÜKETTİĞİMİZ ELEKTRİĞİN TAMAMINI YENİLENEBİLİR KAYNAKLARDAN TEMİN EDECEĞİZ”

Süel, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Vodafone olarak tüm dünyada operasyonlarımızdan kaynaklı çevresel etkimizi yarıya indirmeyi hedefliyoruz. Bu yılın sonuna kadar tükettiğimiz enerjinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca 2025 yılına kadar sera gazı emisyonlarımızı yüzde 50 oranında azaltmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda şebeke atıklarımızın yüzde 100'ünü yeniden kullanmayı, yeniden satmayı veya geri dönüştürmeyi taahhüt ediyoruz.” (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 14:36
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını