VAT ENERJİ’DEN ÜLKER’E ATIK ISI PROJESİ

Vat Enerji, Ülker’in Ankara’da yer alan fabrikası için Kompresör Atık Isı Projesi hazırladı. Proje kapsamında 240.000 kcal/h enerji tasarrufu elde edilecek olup, proje geri ödeme süresi 1,9 yıl olacak.

VAT ENERJİ’DEN ÜLKER’E ATIK ISI PROJESİ
Enerji Zirvesi

VAT Enerji, Ülker Ankara İşletmesi’ndeki kompresör atık ısı projesine start verdi. Vat Enerji, bu proje ile tesisin çok daha verimli bir üretim tesisine ulaşmasını sağlayacak. Kompresörlerin atık ısılarından faydalanılarak, proses kullanım suyunun ön ısıtılması yapılacak. Bu proje ile, toplam 240.000 kcal/h enerji tasarrufu elde edilmesi hedefleniyor. Projenin geri ödeme süresi ise 1,9 yıl olarak hesaplanıyor. 

“PROJE İÇİN YÜZDE 30 HİBE DESTEĞİ ALINACAK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren VAT Enerji satış müdürü Gökay Çomoğlu “Ülker Ankara İşletmesi enerji verimliliği bilinci oldukça yüksek bir işletme. Bu özel projede birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Bu projenin bir önemli tarafı da VAP başvurusu ile yapılıyor olması. Böylece yatırım bedelinin yüzde 30’u da hibe desteği olarak alınacaktır. Ülker Ankara İşletmesinde projelerimiz devam edecektir. Emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür ederim.”

http://www.vat.com.tr

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 10:03
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını