VAT ENERJİ 2021 YILINDA YURT DIŞI PROJELERİNE ODAKLANACAK

Vat Enerji 2021 yılında Türk mühendislerinin başarısını yurt dışına taşımayı ve başta Avrupa olmak üzere Orta Doğu’ya, Uzak Doğu’ya enerji verimliliği konusunda hizmet sunmayı planlıyor.

VAT ENERJİ 2021 YILINDA YURT DIŞI PROJELERİNE ODAKLANACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Vat Enerji Genel Müdürü Altuğ Karataş, 2021 yılı hedeflerini ve projelerini paylaştı. Yeni dönemde Türk mühendislerinin yeteneğini yurt dışına taşımayı planladıklarını belirten Karataş, “Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş EVD firması olduğumuzdan bu yana Türkiye’nin 7 bölgesinde de enerji verimliliği projeleri yapan bir firma olmak amacıyla yola çıktık. Bugün bölgesel partnerlerimizle ve yapılandırmalarımızla birlikte her coğrafyaya ulaşıyoruz. Şimdi ise başarımızı yurt dışına taşımayı planlıyoruz” dedi. 

“ÜÇ KITAYA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ”

Kurulduğu günden beri Türkiye’nin 7 bölgesinde enerji verimliliği projeleri gerçekleştiren Vat Enerji, bugün bölgesel partnerleriyle önemli çalışmalara imza atıyor. Hedefleriyle ilgili bilgi veren Karataş, “Güney Doğu Anadolu’dan ilk VAP başvurusunu biz gerçekleştirmiştik. Türkiye’nin 7 bölgesinde faaliyet gösteren tüm endüstriyel tesislere ayrım gözetmeksizin hizmet veriyoruz. Ekiplerimizi bu yönde geliştirmek ve bilgi seviyesini artırmak amacıyla çalışıyoruz. Türk mühendislerimizin yeteneğini ve başarını yurt dışına taşımayı planlıyoruz. Orta Doğu’ya, Uzak Doğu’ya ve Avrupa’ya enerji verimliliği konusunda hizmet sunmak istiyoruz. Bu hedefimiz bazılarına ütopik gelebilir ama ben öyle düşünmüyorum. Türk mühendisliğinin gücüyle biz bu hizmetlerimizle yurt dışında da olacağız.VAT ENERJİ olarak en fazla enerji verimliliği yapan,  VAP projesi yapan, Gönüllü anlaşma yapan, Enerji Performans Sözleşmeleri yapan ve  en fazla beşinci bölge teşviklerine başvuran Lider EVD firması olma yolunda hedefimize doğru ilerliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 14:07
YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını