banner1322
x

VAILLANT ENERJİ ÇEŞİTLİLİĞINE DİKKAT ÇEKTI

Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel: “Vaillant olarak ısı pompaları ve hidrojenle çalışan ürünlerle hem enerji çeşitliliği sağlıyor hem de bu enerjilerin tüketicilerin kullanımına sunulması için önderlik ediyoruz.” 

VAILLANT ENERJİ ÇEŞİTLİLİĞINE DİKKAT ÇEKTI
Robot Zirvesi

Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konusuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, enerji verimliliği sağlayan ürünlerle ilgili bilgiler verdi. Avdel, “Vaillant Group’un 150 yıla yakın bir zamandır sadece ısıtma ve iklimlendirme konularına odaklanıyoruz. Sektörde şofben ve kombinin mucidi olarak yer alıyoruz. Bugünden yarını düşünerek hareket ediyoruz ve yenilenebilir enerji kaynakları ile enerji verimliliği konusunu önemsiyoruz. Sürdürülebilirlik alanında, anlaşmalarla belirlenen hedeflerin ulaşılmasında en büyük katkıyı sağlayacak ürünlerin geliştirilmesinde önemli rol oynuyoruz. Ar-Ge’ye bu anlamda önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Isı pompaları ve hidrojenle çalışan ürünlerle hem enerji çeşitliliği sağlıyor hem de bu enerjilerin tüketicilerin kullanımına sunulması için önderlik ediyoruz” dedi.  

“YASAL DEĞİŞİKLİKLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Yasal değişiklikleri yakından takip ettiklerinin altını çizen Avdel, “Karbon salımının yaklaşık yüzde 35’i binalardaki kullanımlardan kaynaklanıyor. İçerisinde bulunduğumuz dönemde (NZEB) “Neredeyse Sıfır Enerjili Binalar” yönetmeliği konusunda odaklanıyoruz. Bir diğer gündem konusu ise ErP (Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliği…Bu yönetmelikle, hatırlarsak 2018 yılından itibaren standart kombilerin satışı yasaklanmış ve yoğuşmalı cihazlara geçiş yapılmıştı.  Önümüzdeki yıllarda yine aynı yönetmelikle enerji verimliliği konusunda önemli yükümlülükler gelmeye devam edecek. Bu yönetmelikler karbon salınım hedefleri çerçevesinde binaların ve iklimlendirme sistemlerinin nasıl olması gerektiğini belirliyor. Bunun belirlenmesi de çok önemli çünkü karbon salınımı ile enerji sarfiyatının büyük bir bölümü binalardan geliyor” diye konuştu.    
 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 15:44
YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını