URYUM GIDA’NIN ÇATISINA GES KURULDU

CW Enerji, Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Uryum Gıda firmasının çatısına güneş enerji santrali kurarak kendi enerjisini üretmesini sağladı.

URYUM GIDA’NIN ÇATISINA GES KURULDU
Endüstri 40 Zirvesi

Uryum Gıda firmasının çatısına güneş enerji santrali kuran CW Enerji, projenin teknik detaylarını paylaştı. Toplam 720 kilovat (kWp) gücünde güneş enerji santrali kurulan firmanın çatısında tam olarak 1618 adet güneş paneli kullanıldı. Firma bu proje ile fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmayı amaçlıyor. 

“ÜRÜN SEÇİMİ VE UYGULAMA KONUSUNU HASSASİYETLE TAKİP EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “Son teknolojiyi kullanarak yüksek kalite standartlarına uygun bir şekilde güneş paneli üretiyoruz. Alanında uzman mühendis kadrosu ile çalışıyoruz. Sektörde yaşanan en güncel gelişmeleri ise yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda her proje özelinde doğru ürün seçimi ve uygulaması konusunda oldukça hassasiyet gösteriyoruz." değerlendirmesinde bulundu. CW Enerji olarak yüksek verimliliğe sahip uzun soluklu projelerin içerisinde yer alıyoruz. Firmaların çatılarına güneş enerji santrali kurmaya ve kendi enerjilerini üretmelerini sağlamaya devam ediyoruz. Son olarak yumurta üretiminde faaliyet gösteren Uryum Gıda’nın çatısına da güneş enerji santrali kurduk. Proje 720 kilovat gücüne sahip oldu. Proje kapsamında ise 445 vat (Wp) gücünde 1618 adet güneş paneli kullanıldı." dedi. (AA)

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını