ÜLKE ENERJİ GENÇLERLE TÜRBİN BAKIMINI ANLATTI

Ülke Enerji, Çevreci Enerji Derneği ile birlikte önemli bir etkinlik düzenleyerek rüzgar enerjisini merak eden gençlere türbin bakımlarını öğretti.

ÜLKE ENERJİ GENÇLERLE TÜRBİN BAKIMINI ANLATTI
EndüstrideAra - Haber Detay

Rüzgar enerjisine ilgi duyan gençlere devasa türbinlerin bakım ve onarım çalışmalarının nasıl yapılacağını öğretmek için Ülke Enerji ve Çevreci Enerji Derneği bir etkinlik düzenledi. Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte “Rüzgar Türbinlerinde Bakım ve Onarım” video konferans etkinliğinde aktarıldı. 

BAKIMLARLA VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK MÜMKÜN 

Ülke Enerji, Çevreci Enerji Derneği ile gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında “Rüzgar Türbinlerinde Bakım ve Onarım” konusuyla ilgili bilgileri katılımcılara anlattı. RES projelerinde yüksek verim sağlamak amacıyla türbin bakımının önemli olduğunu belirten Ülke Enerji Operasyon Müdür Yrd. Erhan Özalp, “Rüzgar enerji santrallerinde üretimin ve ekonominin durmaması için türbinlere yapılan hem planlı hem plansız bakımlar önemli rol oynuyor. Aniden gelişen arıza ve hasar durumların yaşanmaması için periyodik bakımların yapılması gerekiyor. Özellikle türbinlerin kalbi olan dişli kutusu ve dış ortamdan en çok hasarı gören kanatlarda kesinlikle kontrollerin kaçırılmaması gerekiyor. Yapılmayan kontrollerin neticesinde gerçekleşen arızaların giderilmesinde ise yaşanan uzun duruş sürelerinden dolayı üretim kaybının ciddi boyutlara ulaşabiliyor” dedi. 
 

YORUM EKLE

Radyo

Vat

Dergiler