TÜRKİYE ENERJİ OUTLOOK RAPORU SEKTÖRE REFERANS OLACAK

Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Güler Sabancı, IICEC tarafından hazırlanan Türkiye Enerji Outlook Raporu’nun sektöre yol gösterici olacağına inandığını söyledi.

TÜRKİYE ENERJİ OUTLOOK RAPORU SEKTÖRE REFERANS OLACAK
EndüstrideAra - Haber Detay

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından hazırlanan Turkey Energy Outlook raporunun lansmanında konuşan Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Güler Sabancı, enerji sektörüyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Sabancı, “Pandemiyle mücadele konusunda hem Türkiye hem de dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Ancak tünelin ucunda bilimin ışığı göründü. Tünelin ucundaki o ışık, insanlığa umut oldu. Bizlerde bugün yine bilimin ışığında hazırlanan ortak akıl projesi için bir arada bulunuyoruz. Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC), geleceğe yönelik bir bağımsız araştırma ve politika merkezi olup enerji ve iklim konularında nesnel, kaliteli ekonomi ve politika araştırmaları yapmak üzere kuruldu. Tüm çalışmalarını da bu hizmet kapsamında gerçekleştirdi. Sabancı Üniversitesi çatısı altında, Fatih Birol’un onursal desteğiyle sektörün önemli isimlerini bir araya getirerek kurulan IICEC ekibinin değerli çalışmaları neticesinde hazırlanan Türkiye Enerji Outlook raporunu bugün kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi. 

“OBJEKTİF BİR BAKIŞ AÇISI OLARAK KONUMLANACAK”

Türkiye’deki enerji sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendiren Sabancı, konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Benim başarı üçgeni olarak tanımladığım kamu, özel ve akademinin bir arada ortak akıllı hazırlanan Türkiye Enerji Outlook Raporu’nun enerji sektöründe objektif bir bakış açısı olarak konumlanacağına ve yol gösterici olacağına inanıyorum. Öngörülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu raporun yabancı sermaye ve yatırımcı çekme cazibesini artırma konusunda referans olmasını umuyorum. Bu raporun hazırlanması için 2 yıl çalışıldı. Tüm emeği geçen IICEC ekibine, sektörün uzmanlarına ve olmazsa olmaz bakanlığımızın kıymetli uzmanlarına ülkem adına teşekkür ediyorum” dedi.  
 

YORUM EKLE

AEMOT

Aha

Dergiler