banner1013
x

TURKCELL 165 MİLYON KWH ENERJİ TASARRUFU SAĞLADI

Turkcell, altyapı ve iş süreçleri alanında geliştirdiği çevre dostu çözümler sayesinde 2020 yılına 165 milyon kWh enerji tasarrufu sağladı.

TURKCELL 165 MİLYON KWH ENERJİ TASARRUFU SAĞLADI
EndüstrideAra5

Turkcell, enerji tasarrufuna yönelik geliştirdiği uygulamaları iş süreçlerinin tamamında kullanılıyor. Çevre dostu çözümler sayesinde 2020 yılında 165 milyon kWh enerji tasarrufu sağlayan Turkcell, 116 milyon TL değerinde bir tasarruf rakamına ulaşmış oldu. Turkcell çevre dostu sistemler için 28,6 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirmişti. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Koronavirüs salgınıyla birlikte enerji tasarrufu, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği konuları tüm dünya için daha çok önem kazandı. Sürdürülebilir kalkınma hedefine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uyguladığımız projeler sayesinde geçtiğimiz yıl 116 milyon TL tasarruf sağladık.” dedi.   

TEMİZ KAYNAKLARDAN ENERJİ TÜKETİMİ SAĞLIYOR

Turkcell’in güneş panelleri ve rüzgar türbinlerini konusunda 69 noktaya yatırım gerçekleştirdi. 2020 yılında da yenilerini ekleyerek ve yenilenebilir enerjiden faydalandığı saha sayısını 125'e çıkardı. Ekolojik düzeni korumak ve çevresel ayak izini en aza indirmek amacıyla yeşil enerji kaynaklarını kullanan Turkcell, 2030 yılına kadar tüm veri merkezleri, baz istasyonları ve ofis binalarında elektrik tüketiminin tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılamayı hedefliyor. İlerleyen dönemlerde de yenilenebilir enerji yatırımlarına devam edecek olan Turkcell, 2050 yılına kadar tamamen karbon nötr bir şirket haline gelmeyi ve çevre dostu kaynaklardan elektrik tedarik eden bir şirket olmayı hedefliyor. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:29
YORUM EKLE

AEMOT

Vat

Dergiler