banner1322
x

TÜRK TELEKOM’DAN 31 MİLYON KWH ENERJİ TASARRUFU 

Türk Telekom; dijital dönüşüm, tasarruf ve verimlilik projeleriyle, sabit ve mobil şebekede toplam elektrik tüketimini düşürerek yıl içerisinde ortalama 31 milyon kWh enerji tasarrufu sağladı. 

TÜRK TELEKOM’DAN 31 MİLYON KWH ENERJİ TASARRUFU 
Robot Zirvesi

Türk Telekom, enerji kaynaklarının verimli kullanılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedeflerine ulaşabilmek için Türk Telekom sabit ve mobil şebekede toplam elektrik tüketimini son 5 sene içerisinde yüzde 3 oranında düşürerek hedefine ulaştı. Senede ortalama 31 milyon kWh enerji tasarrufu sağladı. Ayrıca son 5 sene içerisinde ortalama 15 bin ton karbon emisyonunu engelledi. 

“ENERJİ VERİMLİLİĞİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞE KATKI SAĞLIYORUZ” 

Türk Telekom Kurumsal Risk ve İş Sürekliliği Başkanı Ali Gürsoy konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Gürsoy: “Türk Telekom olarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Bu amacımıza ulaşabilmek için iş modellerimizden stratejilerimize kadar tüm kurumsal kararlarımızda sürdürülebilirliği hedef alıyoruz. Bu doğrultuda; tasarruf, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında yatırımlarımıza devam ediyoruz.   2021 senesinde abone başına düşen elektrik tüketimini bir önceki seneye göre azalttık. Bunu sağlayabilmek için aydınlatma sistemlerini tasarruflu olarak kullandık, iklimlendirmeyi optimum seviyelerde ayarladık, kullanılmayan elektrikli cihazları tamamen kapattık. Bireysel önlemlerle birlikte sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağladık.” 


 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 21:52
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını