banner1322
x

TÜRK PRYSMİAN KABLO ÜRETİMİNİN YÜZDE 40’INI İHRAÇ EDİYOR

Türk Prysmian Kablo, ürettiği kabloların yüzde 40’ını başta Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere 40’dan fazla ülkeye ihraç ediyor. Firmanın ihracat cirosu yüzde 37 oranında arttı ve 665 milyon 113 bin 320 TL oldu.

TÜRK PRYSMİAN KABLO ÜRETİMİNİN YÜZDE 40’INI İHRAÇ EDİYOR
Endüstrideara

Türk Prysmian Kablo, Mudanya’da yer alan fabrikasında 22 bin farklı çeşit kablo üretimi yapıyor. Ürettiği kablolar arasında; 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar bulunuyor. Türk Prysmian, hazırladığı “Anahtar Teslimi” projelerle de yaparak tüm müşterilerine hizmet sunuyor. 

“YERLİ ÜRETİME KATKI SAĞLIYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, “Yenilikçi ve yüksek performanslı kablo çözümleri sunuyoruz. Bu sayede yerli üretimi katkı sağlıyoruz. Türkiye coğrafi konumu değerlendirildiğinde oldukça önemli bir yere sahip.  Marka olarak bu durumun bilincindeyiz. 40’dan fazla ülkeye ürünlerimizi gönderiyoruz. Bu ülkelerin başında Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkeleri yer alıyor. Türk Prysmian Kablo olarak çevreye duyarlı yenilikçi ürünler ve sistemler üzerinde yatırımlarımıza devam ediyoruz. Diğer yandan da ürettiğimiz kablo ve çözümlerimizle pekçok sektörün ihtiyaçlarına cevai veriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörün gelişmesine öncülük ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını