banner1322
x

TÜPRAŞ 10 YILDIR ENERJİ SEKTÖRÜNE KATKI SAĞLIYOR

Tüpraş Ar-Ge Merkezi, rafinerilerinin operasyonel süreçlerini kolaylaştırmayı ve enerji verimliliği projeleriyle enerji sektörüne 10 yıldır katkı sağlıyor.

TÜPRAŞ 10 YILDIR ENERJİ SEKTÖRÜNE KATKI SAĞLIYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Tüpraş Ar-Ge Merkezi, rafineri süreçlerinin geliştirilmesi, teknik ihtiyaçların karşılanması konularında proje geliştiriyor. Bunun yanı sıra ürün portföyünün genişletilmesi konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Tüpraş Ar-Ge Merkezi’nin üzerinde çalıştığı projeler arasında; karbondioksit dönüşümü, dijital dönüşüm çözümleri, yeşil hidrojen çalışmaları, yenilenebilir kaynaklar, hidrokarbon karakterizasyonu, katalizör teknolojileri, enerji verimliliği ile robotik teknolojiler yer alıyor. 

AB’NİN 2050 YOL HARİTASININ OLUŞTURULMASINDA AKTİF ROL ALDI

Tüpraş Ar-Ge Merkezi’nin üzerinde çalıştığı projeler hakkında bilgi veren Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “Enerji verimliliği ve dijitalleşme konusunda yeni teknolojilerinin geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Tüpraş olarak özel sektörü temsilen Avrupa Birliği UFUK 2020 programı çağrılarına yön verebilen ve proses endüstrisinde Avrupa’nın önemli kuruluşlarının üye olduğu A.SPIRE platformunun üyesiyiz.  A.SPIRE, Paris Anlaşması’nın da hedefi olan küresel ısınmanın 2 derecenin altında tutulmasına yönelik bir araştırma ve yenilik yol haritası oluşturdu. Tüpraş Ar-Ge Merkezi olarak 2050’ye kadar döngüsel ekonomiye geçen ve karbon nötr hale gelen bir Avrupa yaratma hedefiyle hazırlanan yol haritasının oluşturulmasına aktif rol alıyoruz. Özellikle enerji verimliliği, CO2 yakalama, kaynak verimliliği ve dijitalleşme konularına katkı sağlıyoruz. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve şirketimizin stratejileri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 11:17
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını