banner1322
x

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ ROTASINI YENİLENEBİLİR ENERJİYE ÇEVİRDİ

Toyo Matbaa Mürekkepleri 2021 yılı elektrik tüketimini yüzde 50 oranında yenilenebilir enerji kaynağına çevirerek, I-REC, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’nı Aldı.

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ ROTASINI YENİLENEBİLİR ENERJİYE ÇEVİRDİ
Enerji Zirvesi

Dünyanın en büyük mürekkep üreticilerinden Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, rotasını yenilenebilir enerji kaynaklarına çevirdi. 2021 yılında küresel iklim krizi ile mücadele etmek ve dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek amacıyla UN Global Compact (UNGC) - Küresel İlkeler Sözleşmesi (KİS) imzacısı olarak dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik hareketine katıldı. Birleşmiş Milletler KİS ilkeleri kapsamında sonuçlarının yer aldığı yıllık ilerleme raporunu ise ilk kez Mart ayında UNGC’de yayınladı.

İKLİM HEDEFİ HIZLANDIRMA PROJESİNE KATILDI 

Toyo Matbaa Mürekkepleri, sürdürülebilirlik hedefleri arasında BM Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olarak karbon emisyonunu azaltmak ve iklim değişikliği sorununa çözüm sunmak yer alıyor. UNGC web sitesinde ilk kez yayınlanan ilerleme raporu firmanın hedefleri kapsamında yaptığı çalışmaları açık bir şekilde paydaşlarına sundu. Toyo Matbaa Mürekkepleri, aynı zamanda 2021 yılında UN Global Compact İklim Hedefi Hızlandırma Projesine katılarak iklim eylem katkılarını artırmayı ve büyük ölçekte emisyon azaltımını yerine getirmeyi hedeflemektedir. “Yenilenebilir Enerji Kullanımı” ile ilgili çalışmaları geçtiğimiz aylarda iş planına alan Toyo Matbaa Mürekkepleri, 2030 yılında küresel sıcaklığın 1,5°C artması senaryosuna göre 2020 yılı baz alınarak hazırlanan “Bilim Temelli Hedef Belirleme Klavuzuna” yönelik karbon azaltım hedefini %42 oranı olarak belirlemiştir. Gerçekleştirdiği tüm bu faaliyetlerin sonucu olarak 2021 yılı elektrik tüketimini 50% oranında yenilenebilir enerji kaynağına çevirerek, I-REC (elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen yenilenebilir enerji sertifikası), Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası’nı almış ve tüm bu çalışmalarla birlikte 2021 yılı toplam karbon emisyon değerini de %32 oranında azaltmıştır. 

GERİ DÖNÜŞÜME VE ÇEVREYE KATKI SAĞLIYOR 

Sıfır Atık Belgesi’ne de sahip olan ve bu kapsamda çalışmalarını yürüten Toyo Matbaa Mürekkepleri, 4004 kg atık kağıttan 68 ağaç kazanımı, 3061 kg atık plastikten ise 50 varil petrol tasarruf elde ederek geri dönüşüme ve çevreye katkı sağlamıştır. Toyo Ink Group ile birlikte insan odaklı felsefe sistemini benimseyen, yaşamın, kültürün zenginleştirilmesine katkıda bulunan ve çalışmalarını bu görüş ışığında yürüten Toyo Matbaa Mürekkepleri, dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek ve küresel mücadeleye hizmet etmek amacıyla katkı sağlamaya devam edecektir.
   
 

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını