banner1322
x

TORUNLAR GRUBU ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNE GİRİYOR

Torunlar Grubu şirketleri Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., AKCEZ Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin Çek enerji şirketi ČEZ Group’a (CEZ) ait % 50 payını satın almak üzere anlaşma imzaladı. 

TORUNLAR GRUBU ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNE GİRİYOR
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Torunlar Grubu, hisse devrinin tamamlanması ile elektrik dağıtım hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), elektrik satış hizmeti sunan Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Sepaş Enerji) ve tamamlayıcı ürün ve hizmetler sunan Sepaş Akıllı Çözümler A.Ş’yi bünyesinde bulunduran AKCEZ’de Akkök Holding’in eşit ortağı olarak yer alacak. Başkentgaz ile doğalgaz dağıtımı alanında faaliyet gösteren ve yaklaşık iki milyon aboneye hizmet götüren Torunlar Grubu, bu anlaşma ile elektrik dağıtım ve perakende sektöründeki ilk yatırımını da gerçekleştirmiş oldu. 

“BİLGİ BİRİKİMİMİZİ ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜNE TAŞIYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Torunlar Enerji ve Başkentgaz İcra Kurulu Başkanı Emre Torun; “Doğalgaz dağıtım sektöründe Başkentgaz ile önemli bir bilgi birimine sahip olduk. Gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık ile bilgi birikimimizi elektrik dağıtım sektörüne taşıyacağız. Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından biri olan Akkök Holding ile birlikte dağıtım bölgemizde sektörün hizmet standartlarını daha da yükselteceğiz. Yaklaşık iki milyon aboneye güvenli, yenilikçi ve kesintisiz hizmet sunacağız” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 11:28
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını