TOROSLAR EDAŞ’TAN HATAY’A ÖNEMLİ YATIRIM 

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (Toroslar EDAŞ), Hatay'ın Arsuz ilçesindeki Hüyük Mahallesi'nin elektrik şebekesini 5,7 milyon TL yatırım bütçesiyle yeniledi. 

TOROSLAR EDAŞ’TAN HATAY’A ÖNEMLİ YATIRIM 
Endüstrideara

Toroslar EDAŞ, Hatay’daki yatırım için gerçekleştireceği proje kapsamında 15 kilometrelik alçak gerilim kablosu, 730 galvanizli demir direk, 18 dağıtım trafosu ve 10 kilometre müşterek kablo tesis edildi. Gerekli hatlar da yer altına alındı. Ayrıca bu çalışma kapsamında hem kesintileri hem de kalite sorunlarını en az indirmek için uzun hatlardaki kaynak noktaları yakınlaştırılarak kısaltıldı.

OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN ETKİLENMEYECEK 

Bölgede kuvvetli yağış ya da fırtına gibi olumsuz hava şartlarından dolayı arıza etkilerinin minimize edilmesi amaçlandı. Proje kapsamında, ağaç direklerin yerini demir direkler alırken, dağıtım trafolarının sayı ve güçleri yükseltildi. Ayrıca 23 adet yeni aydınlatma direği tesisiyle daha aydınlık bir çehreye kavuşturuldu. Söz konusu yatırımla yenilenen şebeke ile 1200 hanede yaşamını sürdüren 3 bin 100 kişiye daha kaliteli ve sürekli enerji sağlandı. (AA)

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını