banner1322
x

TK ELEVATOR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYINLANDI

TK Elevator, ticari faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 53 oranında, değer zinciri boyunca emisyonlarını 2021 yılına göre yüzde 23 oranında azaltmayı taahhüt ediyor. 

TK ELEVATOR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYINLANDI
Robot Zirvesi

TK Elevator; ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Önde gelen sürdürülebilirlik raporlama standardı Global Reporting Initiative'e (GRI) uygun olarak derlenen rapora göre; 2020-2021 mali yılında TK Elevator’ın kendi faaliyetlerinden kaynaklanan emisyonlar, 2018-2019 temel yılına kıyasla yüzde 19 oranında azaltıldı. TK Elevator ilaveten yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettiği elektriğin oranını yüzde 45’in üzerine çıkardı. 

KÜRESEL ÇAPTA ÇALIŞAN ANKETİ GERÇEKLEŞTİRDİ 

TK Elevator, iklim değişikliğiyle mücadele konusunda üzerinde düşeni yapmak amacıyla iddialı hedefler belirledi. Bu kapsamda ticari faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını 2030 yılına yüzde 53 oranında düşürmeyi planlanıyor. Ayrıca değer zinciri boyunca emisyonlarını 2021 yılına kıyasla yüzde 23 azaltmayı amaçlıyor. TK Elevator ayrıca iklim koruması ve sosyal sorumluluk ve iş güvenliğinin iyileştirilmesi konularını bir öncelik olarak kabul ediyor. TK Elevator’da son beş yılda, işle ilgili olayların sayısı (Toplam Kaydedilebilir Olay oranı / TRC oranı) yüzde 50 oranında düşürüldü. TK Elevator ayrıca çalışanların potansiyellerinin tam olarak kullanmalarını sağlamak amacıyla küresel ölçekte çalışan anketi gerçekleştirdi. 

NET SIFIR KARBON EMİSYONUNA ULAŞMAYI TAAHHÜT EDİYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TK Elevator Türkiye CEO'su Artuğ Özeren, “Sürdürülebilirlik ve ekonomik başarının ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğuna inanıyoruz. İlk sürdürülebilirlik raporumuzla, kurumsal sorumluluklarımızı nasıl sürdürdüğümüz konusunda daha fazla şeffaflık sağlamak için ESG çabalarımızın arkasına rakamlar ve yeni somut hedefler koyuyoruz.” dedi 

 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını