Ticari işletmelere enerji tasarruflu ürünler sunuyor

Aydınlatma, iklimlendirme gibi ihtiyaçları tek bir noktadan kontrol edilmesini sağlayan Panasonic, ileri teknoloji ürünlerle ihtiyaçlara cevap veriyor.

Ticari işletmelere enerji tasarruflu ürünler sunuyor
Endüstrideara

Thea IQ KNX Multi Fonksiyonel Anahtar; perde, iklimlendirme, aydınlatma gibi işlemleri tek bir merkezden kontrol ederek mekanlarda hem konfor sağlıyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor. Thea Blu, dünyanın ilk LED’li elektrik anahtarı olma özelliği taşıyor. Ürün ayrıca yalın çizgilerini korurken kullanıcısına da ileri teknoloji sunuyor. Mekanlardaki birçok fonksiyonu rahatlıkla yönetebiliyor. Bu da ürünün evlerin yanı sıra ofis, restoran, otel gibi ticari işletmelerde kullanılmasını sağlıyor. 

DİKKAT ÇEKİCİ TASARIM 

Mekanlardaki fonksiyonların artışı ile birlikte teknolojik çözümlere duyulan ihtiyaç günden güne çoğalıyor. Firmaların bu talebe karşılık farklı çözümleri var. Teknolojinin önde gelen isimlerinden Panasonic’in bu ihtiyaca yönelik çözümü ise MultiS… Doğru iklimlendirme kontrolü, konforumuz kadar sağlığımız için de önemli. Özellikle yerden ısıtma sistemlerinde zeminden yükselen sıcak hava, ayak rahatsızlığı ve astım gibi hastalıkları tetikleyebiliyor. Çözüm ise basit: Zemin sıcaklığını optimum düzeyde tutmak. Bunun için tasarlanan sistemler olmakla birlikte MultiS, dahili zemin probu girişi ile ayrı bir ürüne ihtiyaç bırakmadan zemin sıcaklığını istediğiniz değerde sabitliyor. Klima ve fan coil sistemlerini kontrol edebilen ve dahili nem sensörüne sahip olan ürünün, pencere kontağı bağlamak için bir de harici girişi var. Bu sayede cam açıldığında iklimlendirmeyi durdurarak enerji tasarrufu da sağlıyor. 

KOLAYLIK MI, SADELİK Mİ?  

MultiS, 12 fonksiyonu kontrol etmesinin yanında, konvansiyonel ısıtma sistemlerini ve klima sistemlerini de tek noktadan yönetebiliyor. Kalitesi ile fark yaratan ürün, metal görünümü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Işık geçiren özel bir malzeme ile kaplı olan ön kapağın arkasında etiketleme alanı ve yaklaşım sensörü bulunuyor. Bu sayede ürün, kullanılmadığında ışıklar kapalı ve yalın bir görüntü sunarken, elinizi yaklaştırdığınızda belirginleşen ikonları ile kullanım kolaylığı sunuyor. MultiS bu özellikleriyle, teknolojiyi sevenlerin ve sadeliğe önem verenlerin tercihi olmaya aday. Ürün, sergilendiği fuarlarda mimar ve mühendislerden de tam not almayı başarıyor. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 09:36
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını