banner1322
x

TESİSLER GÖNÜLLÜ ANLAŞMA İLE 1 MİLYON TL HİBE ALABİLİRLER

En fazla gönüllü anlaşma yapan firma olma yolunda ilerleyen Vat Enerji, 2021 yılında tesisleri gönüllü anlaşma yapmaya davet ediyor.

TESİSLER GÖNÜLLÜ ANLAŞMA İLE 1 MİLYON TL HİBE ALABİLİRLER
Makine Zirvesi

Gönüllü Anlaşma, bir endüstriyel işletmenin geçmiş beş yıllık referans enerji yoğunluğuna göre anlaşma yapıldıktan sonraki 40 ayda enerji yoğunluğunu ortalama olarak en az yüzde 10 oranında azaltmayı taahhüt ederek yapılan anlaşmayı ifade ediyor. Gönüllü anlaşma ile taahhüt ettiği yoğunluğu düşürebilen tesis anlaşmanın yapıldığı yıla ait enerji giderinin yüzde 30’unu, 1 milyon TL’yi geçmeyecek şekilde hibe destek olarak almaya hak kazanıyor. Bu anlamda tüm sanayi tesisleri Gönüllü Anlaşmalar sayesinde hem enerji yoğunluğunu azaltıyor hem de hibe destekleriyle ekonomik açıdan tasarruf sağlıyor. 

“EN FAZLA GÖNÜLLÜ ANLAŞMA YAPAN FİRMA OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”    

Endüstriyel tesislerin gerçekleştireceği gönüllü anlaşmalar ile elde edecekleri avantajlar hakkında bilgi veren Vat Enerji Genel Müdürü Altuğ Karataş, “Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş EVD firması olduğumuzdan bu yana Türkiye’nin 7 bölgesinde de enerji verimliliği projeleri yapan bir firma olmak amacıyla yola çıktık. Bugün bölgesel partnerlerimizle ve yapılandırmalarımızla birlikte her coğrafyaya ulaşıyoruz. Güney Doğu Anadolu’dan ilk VAP başvurusunu da gerçekleştirdik. Türkiye’nin 7 bölgesinde faaliyet gösteren tüm endüstriyel tesislere ayrım gözetmeksizin hizmet vermeyi hedefliyoruz. Ekiplerimizi bu yönde geliştirmek ve bilgi seviyesini artırmak amacıyla çalışıyoruz. Verimlilik artırıcı proje desteği, Gönüllü anlaşmalar ve Enerji Verimliliğine 5.Bölge yatırım teşviği için durmaksızın endüstriyel tesislere bilgi paylaşıyor ve birçoğu ile bu çalışmaları yapıyoruz. Gönüllü anlaşmaların endüstriyel tesislere detaylı anlatılması ile geçtiğimiz yıl birçok müşterimiz bu anlaşmayı Enerji bakanlığı ile yaptı. Hiçbir yaptırımı olamayan Gönüllü anlaşmayı tüm endüstriyel tesislere tavsiye ediyoruz.” dedi. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 09:40
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını