banner1322
x

TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

Roca ve Schneider Electric, gerçekleştirdiği iş birliği ile günümüzün gerçeklerini dikkate alarak gelecek nesillerin ihtiyaçlarını temiz bir dünyada karşılamak için çalışacaklar.

TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER
Endüstrideara

Roca ve Schneider Electric, yeni iklim değişikliği danışmanlık hizmetinden destek alarak ortak bir sürdürülebilirlik politikası oluşturmaya hazırlanıyor. Bu politika kapsamında enerji tüketimini ve karbon emisyonunun azaltılması, enerji tasarrufu sağlanması ve emisyonların dengelenmesine yönelik taahhütler değerlendirilecek. 

KÜRESEL STRATEJİ İÇİN ANLAŞMA İMZALANDI

Sürdürülebilirliği ana hedef olarak benimseyen, ürünlerinin tasarımından üretim aşamasına kadar her aşamadaki çalışmalarını sürdürülebilirlik kapsamında gerçekleştiren Roca, benimsediğini ‘’temiz bir dünya’’ görüşü ve bunu destekleyen çalışmalarıyla dünya lideri konumunda. Sürdürülebilirlik alanında attığı adımları daha da kuvvetlendirmek için enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümü konusunda uzmanlaşmış Schneider Electric ile dekarbonizasyona yönelik yeni bir yol haritası belirlemek ve grup genelinde tek bir küresel strateji kurmak için bir anlaşma imzaladı.

ÇEVRESEL AYAK İZİ ORANI AZALTILACAK 

85 fabrika ve 24.000 profesyonelden oluşan işgücü ile 170 ülkede faaliyet gösteren Roca, çevresel ayak izinin azaltılmasıyla ilgili birkaç yıldır aktif olarak faaliyet gösteriyor. Gerçekleşen anlaşmayla birlikte Schneider Electric’in yeni iklim değişikliği danışmanlık hizmetinden destek alarak ortak bir sürdürülebilirlik politikası oluşturacak olan Roca, sürecin devamında enerji tüketimini ve emisyonları azaltmaya, enerji tasarrufu sağlamaya ve ortadan kaldırılamayan emisyonları dengelemeye yönelik belirli taahhütler ele alınacağını açıkladı. 

HEDEFİMİZ İYİ KORUNMUŞ BİR GEZEGEN BIRAKMAK 

Gerçekleşen anlaşmayla ilgili olarak Roca Sürdürülebilirlik Direktörü Carlos Velâzquez, şu açıklamada bulundu: ‘‘Gelecek nesillere iyi korunmuş bir gezegen bırakmaya katkıda bulunmak için gerçekleştirdiğimiz tüm işlerde çevreye bağımlılığı esas alıyoruz. Bu nedenle, karbondioksit emisyonlarını azaltmayı amaçlayan Eko-Roca Projesi ve daha az atık üreten daha temiz endüstriyel yöntemlere ulaşmayı hedefleyen Sıfır Atık programımız var. Ancak, Roca Grup için bu yeterli değil ve bu sebeple karbondan arındırma stratejimizi hızlandırmak için Schneider Electric ile bu anlaşmayı imzaladık.’’

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FAALİYETLERİMİZLE YOL ALDIK”

Roca Grup olarak çevre bilincini kendine vizyon ve misyon edinen bir marka olduklarının altını çizen Velâzquez, şimdiye kadar gerçekleştirdikleri mevcut sürdürülebilirlik faaliyetleri hakkında şunları söyledi: ‘‘2019 yılında karbondioksit emisyonları bir önceki yıla göre %8 oranında düştü. Bu rakam çabalarımız ve pandemi bağlamında faaliyetteki düşüş sebebiyle 2020 yılında %22’ye yükseldi. Çevre ile ilgili diğer alanlarda, grubumuza ait olan tesislerdeki su tüketimi geçen yıl %24 oranında azaldı. Bunun yanı sıra Sıfır Atık Projesi’nin bir parçası olarak %28 daha az atık üretildi.  Üretilen atıkların %71'i diğer üretim süreçlerinde geri dönüştürüldü. Ayrıca banyo alanı için tasarladığımız ürünler hem enerji hem de su tüketimini optimize etmek için en son teknolojileri içeriyor.’’
 

YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını