banner1076
x

TEMAPOL’DEN GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI

Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş'nin güneş enerjisi santrali yatırımının 'tesis kabul' ve 'nihai kabul' aşamaları tamamlandı.

TEMAPOL’DEN GÜNEŞ ENERJİSİ ATAĞI
Proses Zirvesi

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yapılan açıklamaya göre ‘’ 'Üretim tesisimizin çatısına kurmuş olduğumuz güneş enerjisi santrali için Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nün 'tesis kabul' aşaması ve TEDAŞ'ın 'nihai kabul' aşamaları tamamlanmıştır.

20.07.2020 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada, güneş enerji santralinden üretilen elektriğin öz tüketimde kullanılmaya başlandığı belirtilmiştir. İlgili tarihten bugüne kadar gerçekleşen elektrik üretim ve tüketim verisi göz önüne alındığında, GES tesisimizin fabrikamızın tüm elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 60'ını karşılayacağı hesaplanmaktadır, dolayısıyla üretilen elektriğin tamamının öz tüketimde değerlendirileceği gözükmektedir.

Ayrıca güneş enerjisi santralinin ilk devreye alındığı temmuz ayından bugüne kadar 986.245 kwh elektrik üretilmiş olup, tamamı fabrika tüketiminde kullanılmıştır. Söz konusu tüketim miktarının ekim ayı Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi elektrik tarifesine göre parasal değeri yaklaşık olarak 543.000 TL'dir' ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 23:34
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler