TEKSAN YERLİ MOTORLU JENERATÖRLERİNİ 3 KITAYA İHRAÇ EDİYOR

Teksan, jeneratör pazarının motordaki dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla yerli ürünlere odaklanıyor. Firma, yerli üretim jeneratörlerini Asya, Avrupa, Afrika kıtalarına ihraç etti.

TEKSAN YERLİ MOTORLU JENERATÖRLERİNİ 3 KITAYA İHRAÇ EDİYOR
Endüstrideara

Yerli üretimi benimseyen Teksan, inovatif ürünlerden oluşan ihracatı ile 130’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 65’ini ihraç eden şirket İngiltere’de açtığı yurtdışı ofisleri ile yakın gelecekte ihracatta çarpan etkisi yakalamayı da hedefliyor. 

“YENİ OFİSLERİMİZLE İHRACAT KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, istihdam konusuna dikkat çekti. Tuncer, “Türkiye’de ürettiğimiz ürünleri ihraç ederek hem ülkemizin tanıtımını yapıyor hem de ekonomi çarklarının dönmesine katkı sağlıyoruz. İhracat gerçekleştirdiğimiz kıralar arasında Avrupa, Ortadoğu, Kuzey ve Orta Afrika yer alıyor. Bunun yanı sıra Rusya ve Türki Cumhuriyetler’e de ürünlerimizi gönderiyoruz. Güney Amerika ve Asya ülkeleri içinde satış gerçekleştiriyoruz. Dünya genelinde yaygın bir bayii ağımız var. Bunun yanında Turquality Destek Programı kapsamında İngiltere’nin Birmingham şehrinde ilk kez ofis açtık. Yeni dönemde yurtdışına açtığımız ofislerle payımızı artırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni ofislerimizle ihracat atağımızı katlayacağız.”
 

YORUM EKLE

Legrand

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını