TEKSAN ELEKTRİK VE ISI İHTİYACINA ORTAK ÇÖZÜM SUNUYOR

Teksan’ın Türkiye’de ilk yerli üreticisi olduğu kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri kaliteli ve ucuz elektrik üretimine imkân tanıyor.

TEKSAN ELEKTRİK VE ISI İHTİYACINA ORTAK ÇÖZÜM SUNUYOR
Enerji Zirvesi

Enerjinin verimli kullanılmasını sağlayan yeni nesil kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri elektrik şebekesinden bağımsız olarak enerjinin tüketildiği yerde üretilmesi ve fazla enerjinin ısıtma ya da soğutma amaçlı kullanılması esasına dayanıyor. Kojenerasyonda sadece ısıtma sağlanırken, trijenerasyon sisteminde ısıtma ve soğutma ihtiyacı birlikte karşılanıyor. Enerji verimliliğinin yüzde 90’lara ulaştığı kojen-trijen sistemleri, hem ekonomik açıdan avantaj elde edilmesini sağlıyor hem de çevrenin korunmasına yardımcı oluyor. Karbon emisyonlarını azaltarak çevreyi koruyor. 

“ENERJİ KAYIPLARI ORTADAN KALKIYOR”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Kojen-trijen sistemleri şebeke elektriğine kıyasla daha düşük maliyetle elektrik üretimi gerçekleştiriliyor. Sağladığı enerji verimliliğiyle Türkiye ekonomisine de katkı sağlamasına yardımcı oluyor. Kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, elektrik, ısıtma ve soğutma ihtiyacına ortak bir çözüm getiriyor. Enerjinin aynı yerde üretilmesi ve tüketilmesi ile enerji kayıplarını ortadan kaldırıyor. Bu sistemle emisyon seviyeleri kontrol altında tutuluyor. Kojen-trijen sistemleri enerji maliyetlerini de önemli oranda düşürüyor. Teksan olarak kojenerasyon-trijenerasyon sistemlerimizi birçok devlet hastanesinde başarıyla uyguladık. Yurt dışında da birçok önemli referansımız bulunuyor. Kazakistan, Nijerya gibi ülkelerde sistemlerimiz başarılı bir şekilde kullanılıyor. Hastanelerin yanı sıra projeye özel terzi işi çözümlerimiz ve mühendislik gücümüzle tercih edildiğimiz birçok AVM projesinde de kojenerasyon ve trijenerasyon projelerini başarıyla uyguladık. İstanbul Sancaktepe’deki fabrikamızın enerji ve ısıtma ihtiyacını da kendi kurduğumuz kojenerasyon sistemi ile sağlıyoruz. Kojenerasyon ve trijenerasyon sistemlerimizle iddiamızı korumaya ve yeni projelerde yer almaya devam edeceğiz” dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 08:29
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını