banner1322
x

TATMETAL ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN TOPLUYOR

Tatmetal, çatı alanının 70 bin metrekaresine güneş enerji santrali kuracak ve yılda ortalama 12 milyon kWh elektrik üretecek. 

TATMETAL ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN TOPLUYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Yassı çelik üretimi gerçekleştiren Tatmetal, üretim tesislerinde çatı üzeri güneş enerji santrali kuracak. Tatmetal’in ilk enerji yatırımı olan GES projesi tamamlandığı zaman yılda 12 milyon kWh elektrik üretimi gerçekleştirecek. Proje, çatı alanlarının 70 bin metrekarelik kısmı üzerinde kurulacak. 

PROJE TAMAMLANDIĞINDA 10 MW KURULU GÜCE SAHİP OLACAK 

Tatmetal’in yeni güneş enerji santrali ilk aşamada 2,4 megavat kapasiteye ulaşacak. 2022 yılı içerisinde tamamı devreye alındığında ise toplam gücü 10 MW olacak ve yılda ortalama 12 milyon kWh elektrik üretecek. Bu yatırım ile hem ağır sanayi sektöründe öncü bir adım atılmış oldu hem de 2025’te devreye girecek Avrupa Birliği Sınırda Karbon Vergisi koşullarına karşı bir önlem alındı. Karbon etkisini azaltmayı sürdürülebilirlik politikalarının öncelikli konu başlıkları arasında değerlendiren Tatmetal enerji tüketiminin büyük kısmını yenilenebilir enerjiden karşılamak amacıyla güneş enerjisi dışında diğer kaynaklara yönelik çalışmalarını da sürdürüyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 19:37
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını