SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ ADIM ADIM UYGULUYOR

Limak Şirketler Grubu, 2026 yılına kadar kadın istihdamını yüzde 40, enerji verimliliğini yüzde 25 ve su verimliliğini ise yüzde 28 artırmayı hedefliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNİ ADIM ADIM UYGULUYOR
Endüstrideara

Limak Şirketler Grubu, hazırladığı Sürdürülebilirlik Raporu kapsamında enerji ve su verimliliğinden kadın istihdamına kadar birçok alandaki hedeflerini paylaştı. Limak, açıkladığı hedeflere göre 2026 yılına kadar kadın istihdamını grup bünyesinde yüzde 40, enerji verimliliğini yüzde 25 ve su verimliliğini yüzde 28 oranında artırmayı planlıyor. Limak ayrıca yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını da yüzde 30’a kadar çıkarmayı hedefliyor. 

SÜRDÜREBİLİRLİK RAPORUNDA 12 ANA HEDEF VAR 

Konuya dair açıklama yapan Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Raporumuzda, Limak Şirketler Grubu olarak, önümüzdeki kritik on yıl için belirlediğimiz sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, somut hedeflerimizi ve bu hedeflere ulaşmak için günümüz gerçeklerine ve değişime uygun olacak şekilde yenilediğimiz sürdürülebilirlik yönetişimi modelimizi paylaşıyoruz.” dedi. Özdemir ayrıca ekonominin de sürdürülebilir olması için kapsayıcı bir yaklaşımın önemli olduğunun altını çizerek hem kurumsal hem de bireysel düzeyde kararlı eylemlerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Bu hedefe ulaşabilmek için gerçekleştirmeyi planladıkları adımları ise şu sözlerle anlattı. “Sürdürülebilirlik odağımız çerçevesinde oluşturduğumuz 12 ana hedefi ve bünyemizde atılacak somut adımları raporumuzda paylaşıyoruz. Grubumuzun 50’nci kuruluş yılı olan 2026 yılında ana hedeflerimizi değerli paydaşlarımız ve çalışanlarımızın katkılarıyla gerçekleştireceğiz. Sürdürülebilirlik yolculuğumuza tutku ile bağlılığımızın bizi başarıya ulaştıracağına inanıyor, tüm paydaşlarımızı bu çabamızda bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz.” 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 12:54
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını