banner1322
x

SULU RADYANT PANELLERİ İLE YÜZDE 30 ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLIYOR 

Yılın ilk çeyreğinde İtalyan Sabiana ile “sulu radyant panel” ürün grubu için distribütörlük anlaşması imzalayan Çukurova Isı, prestijli projelerde yerini almaya başladı. Paneller, klasik hava ısıtmalı sistemlere göre ısıtmada yüzde 30’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

SULU RADYANT PANELLERİ İLE YÜZDE 30 ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLIYOR 
Makine Zirvesi

Türkiye radyant ısıtma pazarında sektörün önde gelen firmalarından Çukurova Isı, yılın ilk çeyreğinde İtalyan Sabiana ile “sulu radyant panel” ürün grubu için distribütörlük anlaşması imzaladı.

Çukurova Isı, radyant ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar müşterilerine, komple sistem çözümü sunarken,  sulu radyant panelleri ile  son olarak “Gayrettepe –Yeni Havalimanı Metro Bakım İstasyonu”nunda yer alıyor. 

Çözüm ortağı olduğu projelerin ısıtmasında minimum enerji sarfiyatı ile maksimum konfor sağlayan Çukurova Isı, Gayrettepe –Yeni Havalimanı Metro Bakım İstasyonu’nda 8.400 metrekare alanı, uzunluğu 2604 metre olan toplam 434 adet sulu radyant panel ile ısıtacak.

ISITMADA YÜZDE 30 VERİMLİLİK 

Isı transferi, ışınım yolu ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmezken,  EN 12831 standardına uygun olarak geliştirilen sulu radyant paneller, doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşüyor ve ışınların, tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla da ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. 

Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini klasik sistemlere göre yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor. 

ISITMA SIRASINDA ORTAMDAKİ VİRÜS VE TOZLARIN TAŞINMASINI ÖNLÜYOR

Sulu radyant panellerde ısıtma esnasında hava sirkülasyonu olmaması ise ortamdaki virüs ve tozların taşınmasını önlerken, bu sayede ortamdaki konfor şartları sağlıklı bir şekilde sağlanıyor. 

Kullanıcı dostu olması sayesinde işletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Radyant paneller, tavana monte edildiği için de çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor. Ayrıca işletmede de kolay kullanım imkânı sunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 08:00
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını