Solar İstanbul 'da koronavirüse karşı bütün tedbir alındı

Güneş enerjisi sektörünün temsilcilerini buluşuturan Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı (Solar İstanbul 2020) kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tüm tedbirlerin alındığı açıklandı.

Solar İstanbul 'da koronavirüse karşı bütün tedbir alındı
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Güneş enerjisi sektörünün temsilcilerini buluşuturan Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı (Solar İstanbul 2020) kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tüm tedbirlerin alındığı açıklandı.

Organizasyon komitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, 11-13 Mart'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Solar Istanbul 2020 kapsamında Kovid-19 salgınına karşı maksimum düzeyde tedbirlerin Sağlık Bakanlığı standartlarında alındığı ve alınmaya devam edileceği bilgisi yer aldı.

Açıklamada, kurulum hazırlıkları tamamlandıktan sonra tüm binada virüse karşı özel solüsyonlarla ilaçlama yapıldığı ve bu işlemin fuar bitene kadar her akşam tekrarlanacağına dikkat çekilerek, şöyle devam edildi:

"Kongre merkezi yönetimi ve organizatör tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı özel solüsyonlarla tüm ortak kullanılan alanlar düzenli aralıklarla dezenfekte edilecektir. Bu alanlar binanın girişinden itibaren tüm fuayeler, fuar alanı, merdivenler, asansörler, kapı kolları, masa ve banko yüzeyleri, konferans alanları ve tuvaletleri kapsamaktadır. Alan yönetimi tarafından temizlik görevlilerine özel olarak Kovid-19 konusunda eğitim verilmiştir ve görevli sayısı üç katına çıkarılmıştır."

Donanımlı sağlık ekibinin 3 gün süreyle alanda hazır tutulacağı anımsatılan açıklamada, "Bunlara ilave olarak, fuarımızda Çin, İtalya, İran, Fransa ve Irak gibi virüsün yoğun olarak görüldüğü ülkelerin milli ve bireysel katılımı bulunmadığını önemle belirtmek isteriz." ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 12:18
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını