SOLAR ENERJİ İÇİN ÇOK YÖNLÜ INVERTÖR

Üç fazlı Fronius Symo GEN24 Plus hibrit invertör, depolama, acil akım, sıcaklık ya da e-mobilite alanlarında kullanılabiliyor.

SOLAR ENERJİ İÇİN ÇOK YÖNLÜ INVERTÖR
EndüstrideAra2

DERYA KUMTEPE - Solar enerji tedariği için hepsi bir arada çözüm sunan Fronius, depolamadan acil akıma, sıcaklıktan e-mobilitiye kadar eşsiz genişlikte çözüm yelpazesi sunuyor. Bu sayede hem evlerin hem de küçük ticari işletmelerin enerji değişiminde önemli bir rol üstleniyor. 

 ESNEK TESİS TASARIMI 

HTW Berlin’in ünlü ev depolama sistemi testinde Fronius’un yeni Symo GEN24 Plus modeli öne çıktı ve Intersolar AWARD 2020 ödülünün de sahibi oldu. Ürünün içerisinde Multi Flow Technology, Dynamic Peak Manager ve ücretsiz Solar.web enerji yönetimi gibi özellikler yer alıyor. Bu özelliklere ayrıca PV Point üzerinden entegre temel akım beslemesi ve akıllı telefon veya tablet üzerinden üç adımda hızlı devreye alma gibi akıllı yenilikler de ekleniyor. Yeni tür bir servis konsepti sayesinde neredeyse tüm parçalar tek tek değiştirilebilmektedir ve Fronius bu noktada sürdürebilirlik ve kaynak tasarrufu bakımından ciddi bir katkı sağlamaktadır. GEN24 Plus’u artık 6.0 – 10.0 kW güç sınıflarında dünya çapında  temin edilmektedir. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Fronius International GmbH’nın Solar Energy bölümü Ürün Pazarlama Müdürü Leonhard Peböck. “Symo GEN24 Plus’un DC giriş gerilim alanı 80 Volt’ta başlamakta ve 1000 Volt’a kadar uzanmaktadır; böylelikle de üç modülden itibaren bile demetler gerçekleştirilebilmektedir. Aktif soğutma sayesinde sadece inverterin maksimum güç elektriğinde maksimum kullanım ömrü elde edilmez, aynı zamanda MPP-Tracker’ler de ciddi anlamda daha fazla akım yüklenebilmekte ve paralel olarak daha fazla demet oluşturulabilmektedir.” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 14:07
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Vat

Dergiler