SLN TEKSTİL’E “YENİLENEBİLİR SERTİFİKALI ENERJİ” BELGESİ

Paris İklim Değişikliği Anlaşması ile uyumlu olarak sıfır emisyon hedefi ile faaliyet gösteren Moda Endüstri Şartı’na imza atan SLN Tekstil, CK Enerji’ye başvurarak “Yenilenebilir Sertifikalı Enerji” kullanımını başlattı.

SLN TEKSTİL’E “YENİLENEBİLİR SERTİFİKALI ENERJİ” BELGESİ
Endüstrideara

Dünya genelinde yenilenebilir enerjinin payı her geçen gün artıyor. Duyarlı tüketiciler ise elektrik kaynağını sorgulamaya başladı. Bu da üreticileri ‘Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası Standardı (I-REC) almaya yöneltiyor. SLN Tekstil, BM Moda Endüstri Şartı’na imza attı. CK Enerji’ye başvurarak Yenilenebilir Enerji kullanımını sertifikalandırdı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CK Enerji Ticaret Müdürü Kıvanç Akyıldız, “I-REC sertifikalarını tüketicilere temin ederek kurumların çevre konusunda belirledikleri sürdürülebilirlik politikalarına destek oluyoruz” dedi.

‘ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKALARINA DESTEK OLUYORUZ’

Çevre konusunda sürdürülebilirliğin önem kazandığına dikkat çeken Akyıldız, “Tüketilen elektriğin kaynağı sorgulanmaya devam ettikçe yenilenebilir üretim sertifikalarına talebin artacağını ve bu durumun finansal etkilerinin kayda değer bir miktara ulaşacağını öngörüyoruz. Üretim santrallerinin yatırım kararı verilirken de önemli bir seçim kriteri olacak. Yatırımcı tercihlerini şekillendirecek bu uzun yolda üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve bu konuda elimizden gelen çabayı göstererek sektörde katma değer yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını