SIFIR EMİSYON HEDEFİNE ADIM ADIM

BRC’nin CEO’su David M. Johnson, tüm faaliyetlerinin merkezinde karbon ayak izini azaltmak olduğunu ve net sıfır emisyon hedefine ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.

SIFIR EMİSYON HEDEFİNE ADIM ADIM
Endüstrideara

DERYA KUMTEPE - Alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC, son yayınladığı Çevresel, Sosyal ve Yönetişim raporuna göre sera gazı salınımını yıllar içinde arttığını gözler önüne serdi. Konuyla ilgili açıklama yapan BRC CEO’Su David. M. Johnson, BRC olarak alternatif yakıtlarını desteklediklerini ve sıfır emisyon hedefine ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.  

“DEVLETLER TEŞVİK SAĞLAMALI”

Raporla ilgili açıklama da bulunan BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, çevreci yakıtlara teşvik sağlanması gerektiğinin altını çizerek hedeflerle ilgili de bilgi verdi. Örücü, “Vizyonumuzu net sıfır emisyon yaratacak teknolojileri geliştirmek üzerine kurduk. Bu teknolojileri ulaşım sektörünün kullanımına sunuyoruz. Bu vizyonu dünyamıza karşı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Biz bu konuyla ilgili insanları özenmek için çalışsak da devletler çevreci yakıtları cazip hale getirecek teşvikler açıklamalı. Aksi halde havamızı kirleten yakıtlar kullanılmaya devam edecek. Enerji tüketiminin azaldığı 2019 yılında sera gazı salınımının artışı dizel ve kömür gibi kirletici yakıtların hala çarpıcı oranlarda kullanılmasından kaynaklanıyor. Dünyamız daha iyisini hak ediyor.” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 12:20
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını