banner1339
x

SİEMENS TÜRKİYE’DEN 360 MİLYON TL’LİK ENERJİ TASARRUFU

Siemens Türkiye, 2023 karbon nötr olma hedefi kapsamında son beş yıldır önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda yüzde 20 enerji tasarrufu elde ederken her yıl ortalama 360 milyon TL tasarruf sağlıyor.

SİEMENS TÜRKİYE’DEN 360 MİLYON TL’LİK ENERJİ TASARRUFU
Robot Zirvesi

Siemens Türkiye, karbon nört olma hedefi kapsamında enerji verimliliği ve tasarrufu projeleri ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Müşterilerine sunduğu çözüm ve hizmetler neticesinde de yılda 360 milyon TL enerji tasarrufu edilmesine olanak sağlıyor. Son beş yıl içerisinde yapılan yatırımlar neticesinde de Siemens Türkiye Kartal ve Gebze kampüslerinde yüzde 20 oranında enerji verimliliği elde edildi. Siemens Türkiye, 2015 yılından beridir de karbon emisyonunu yüzde 39 oranında azalttı. 2021 yılında ise bu oranı yüzde 63’e çıkarmayı hedefliyor.  

SİEMENS TÜRKİYE YÜZDE 100 YEŞİL ENERJİYE GEÇTİ  

Siemens Türkiye, Kartal ve Gebze’de bulunan kampüslerinde yüzde 100 yeşil enerjiye geçiş sağladı. 2023 yılında karbon nötr olma hedefine ulaşma konusunda da önemli bir adım daha attı. Bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili bilgi veren Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, “Siemens Türkiye, Kartal kampüsünde hayata geçirdiği Kartal Yeniden Projesi ile bina ve altyapı renovasyonu sayesinde 1100 ton, filo yönetiminde daha az yakıt kullanarak 625 ton, yüzde 100 yeşil enerjiye geçişle de 3532 ton karbon salınımı tasarrufu sağladı. Ege Orman Vakfı ile 5 bin ağaçlık Siemens Ormanımızı kurduk. Bu orman sayesinde Siemens Türkiye 2050 ton karbon salınımının önüne geçti.  Projelerimiz sayesinde karbon salınımı tasarrufu 7307 tona ulaştı. Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmemiz gerekiyor. Bu amaca uygun şekilde atacağım her adım, dünyamızı daha temiz ve verimli kılacak. Siemens Türkiye olarak 2023 yılında karbon nötr olma hedefimiz sorumluluk bilincimizin önemli bir parçasını oluşturuyor” dedi. 
 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını