SİEMENS TÜRKİYE ÜRETİM ÜSSÜNE GES KURDU

Siemens Türkiye Gebze’de yer alan üretim tesisinin çatısına güneş enerji santrali kurdu. Tesis fabrikanın yıllık tüketiminin yüzde 10’unu karşılayacak.

SİEMENS TÜRKİYE ÜRETİM ÜSSÜNE GES KURDU
Robot Zirvesi

Siemens Türkiye, Gebze’de yer alan entegre üretim üssüne güneş enerji tesisi kurarak önemli bir yatırıma imza attı. Bu yatırım ile tesisin yılda tükettiği 13 milyon 250 bin kwh olan enerjinin yüzde 10’unu üretecek. GES projesi yılda 1 milyon 350 bin kWh enerji üretecek ve 664 ton karbon salımının önüne geçecek. Ayrıca 1616 ağacı kurtaracak. Siemens Türkiye, hayata geçirdiği bu yatırımlarla 2023 yılında karbon nötr olma hedefine giderek daha çok yaklaşıyor.

“ÜÇ ODAĞI BENİMSİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, “Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek adına Siemens Türkiye olarak üç odağı benimsiyoruz. Bu üç odağı çevre, çeşitlilik ve dijitalizasyon olarak belirledik. Dekarbonizasyon bu stratejinin en önemli bileşenleri arasında yer alıyor. Gebze’de hayata geçirdiğimiz güneş enerji yatırımımız vizyonumuzun en somut örneği oldu. 2023 yılında karbon nötr olma hedefimiz bulunuyor. Bu hedefimize ulaşmak için attığımız adımlar ile yüzde 20 enerji tasarrufuna ulaştık. Kartal ve Gebze kampüslerimizde ihtiyaç duyduğumuz enerjinin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyoruz. Gezegenimizin geleceğine destek olan çözümler geliştirmeye ve sürdürülebilirlik odağındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 12:07
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını