SHELL RECHARGE VE EŞARJ’DAN YENİ İŞ BİRLİĞİ

Shell Recharge ile Eşarj’ın hayata geçirdiği iş birliği kapsamında dört farklı lokasyonda Eşarj’ın altyapı kullanılacak. İstasyon sayısı ise yıl sonuna kadar 15’e çıkarılacak.

SHELL RECHARGE VE EŞARJ’DAN YENİ İŞ BİRLİĞİ
Endüstrideara

Shell Recharge ile Eşarj yeni bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Shell Recharge markasıyla İstanbul, Sapanca ve İzmir'de devreye alınan dört istasyonda Eşarj altyapısı kullanılacak ve istasyon sayısı yıl sonuna kadar 15'e çıkarılacak. Shell Recharge ve Eşarj iş birliğinde İstanbul'daki ilk elektrikli araç şarj istasyonu Shell Acıbadem İstasyonu'nda devreye alındı. 

“ŞEHİRLER ARASI YOLCULUKLA RAHATLIKLA YAPILACAK” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Shell&Turcas Üst Yöneticisi (CEO) Emre Turanlı, “Shell Recharge ile Eşarj iş birliği kapsamında dört istasyon kuruldu. Yıl sonuna kadar elektrikli araç şarj istasyonları sayısının 15'e ulaşmasını bekliyoruz. Yapılacak yatırımlarla, elektrikli araç sahiplerinin İstanbul-Ankara ve İstanbul-İzmir otoyollarındaki istasyonlarda rahatlıkla araçlarını şarj ederek şehirler arası yolculuk yapılabilecek. Öncelikli hedefimiz büyük şehirler ve tatil rotaları olacak. Talebe bağlı olarak en uygun teknoloji ile doğru zamanda yatırımlarımıza hız vereceğiz. Shell, dünyanın farklı yerlerinde bu alanda yatırımlar yapıyor. Türkiye'de de Enerjisa ile hem müşterilerimize daha iyi imkan sunmak hem de yenilenebilir enerjiyi destekleyerek çevreye katkı sağlamak istiyoruz." dedi.

“YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Enerjisa Enerji CEO'su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar “Türkiye'de Eşarj'ın 400'ün üzerinde elektrikli araç şarj istasyonu bulunuyor. Bu sayıyı yıl sonuna kadar 500'ün üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Teknolojiyi ve sürdürülebilirliği odak noktası olarak belirleyen tüm yatırımları önemsiyoruz. Tam bu noktada Eşarj ile sorumluluk alıyor ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Türkiye'nin ilk ve en hızlı elektrikli araç şarj istasyon ağı olan Eşarj ile daha önce İsveç'e istasyon kurarak önemli bir adım atmıştık. Bugün, Shell Recharge noktalarının operasyonlarını sağlayarak ekosistem içerisindeki öncü konumumuzu pekiştirecek önemli bir dönüm noktası yaşıyoruz. Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2,5 milyon tonluk katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin yanı sıra dünya ekosistemine de yarar sağlayacak adımlar atıyoruz." dedi. (AA)
 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 12:57
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını