SEYRAN KOLTUK FABRİKASI KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

İnegöl’de faaliyet gösteren Seyran Koltuk, güneş paneli üreticisi CW Enerji ile anlaştı ve çatısına güneş enerji santrali kurdu.

SEYRAN KOLTUK FABRİKASI KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK
Endüstrideara

Güneş paneli üreticisi CW Enerji, İnegöl'de faaliyet gösteren Seyran Koltuk Şirketi'nin çatısına 1585,53 kilovat gücünde güneş enerji santrali kurdu. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CW Enerji, devreye aldıkları yeni projelerle müşteri portföyünü genişlettiklerini belirtti. Seyran Koltuk'un çatısına kurulan projenin ise 1585,53 kilovat gücündeki olduğunu ve toplam 4 bin 14 adet güneş paneli kullanıldığını açıkladı.

“SEYRAN KOLTUK KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEBİLECEK VE SATABİLECEK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “Türkiye'nin birçok yerinde proje üretiyoruz. Güneş enerjisinin önemini her fırsatta anlatıyor ve sağladığı avantajları tüm platformlarda dile getiriyoruz. Seyran Koltuk, çatı projesini hayata geçirerek çevreye ve sürdürülebilirliğe ne kadar önem verdiğini gösterdi. Seyran Koltuk, güneş enerji santrali projesi ile artık hem kendi elektriğini üretebilecek hem de fazlasını satabilecek” dedi. (AA)
 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını