Schneider Electric'e önemli ödül

Schneider Electric, EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network çözümleri ile sürdürülebilirlik konusunda çalışan uluslararası bir vakıf olan Solar Impulse Foundation tarafından "Solar Impulse Verimli Çözüm" ödülüne layık bulundu.

Schneider Electric'e  önemli ödül
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Schneider Electric, EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network çözümleri ile sürdürülebilirlik konusunda çalışan uluslararası bir vakıf olan Solar Impulse Foundation tarafından "Solar Impulse Verimli Çözüm" ödülüne layık bulundu.

Schneider Electric tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, şirket, temel iş alanı ve çözümleri aracılığıyla sürdürülebilirlik trendlerine uyarak Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda ve 2030 itibariyle geniş tedarik zincirinde karbon nötrlüğe ulaşma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network, Schneider Electric portföyünde yer alan ve bu hedeflere ulaşmaya yardımcı olan dijital çözümler arasında yer alıyor.

Solar Impulse Verimli Çözüm Ödülü bir ürün, hizmet veya sürecin döngüsel ekonomiye katkıda bulunduğunu ve ekonomik ve ekolojik olarak yeni iş alanları oluşturabileceğinin göstergesi olarak sunuluyor.

Aynı zamanda bu ödül, ilgili çözümlerin su, enerji, inşaat, mobilite, sanayi ve tarım alanlarında emisyonları azaltabileceğini gösteriyor.

Ödül alan çözümler, vakfın daha iddialı çevre hedeflerinin benimsenmesini teşvik eden ve bu çözümlerin büyük ölçekte uygulanmasını takip eden "1000 Çözüm Programı"na dahil ediliyor.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Schneider Electric Başkan Yardımcısı Steve Wilhite, ödülün temsil ettiği değerlerin gelecek açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, "İklim değişikliği gibi çevre krizleri konusunda acilen eyleme geçilmeli. Bu doğrultuda kurumlar, karbondan arındırma ve ekonomi faaliyetlerini hızlandırmak için aktif olarak araçlar ve çözümler geliştiriyor. Solar Impulse Foundation ve 1000 Çözüm programı da temiz, ekonomik açıdan makul inovasyonların belirlenmesi ve desteklenmesi anlamında kritik öneme sahip. Böyle bir platform tarafından EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network'ün Verimli Çözüm Ödülü'ne layık görülmeleri ve pazar lideri olarak tanınmaları bizim için büyük bir gurur kaynağı." şeklinde konuştu.

Dijital inovasyon enerjide dönüşümde kritik önm arz ediyor

Solar Impulse Foundation Başkanı Bertrand Piccard da temiz ve verimli teknolojilerin artık ekonomik büyüme için tek seçenek olduğunu dile getirerek, "Dijital inovasyon, enerjide karlı bir dönüşüm için kritik öneme sahip. İddialı sürdürülebilirlik taahhütleriyle Schneider Electric yolu açmaktadır. Bunun kanıtı olarak şirketin teknolojik çözümleri Solar Impulse Foundation tarafından geçerli, karlı ve ekolojik olarak kabul edilmiştir." şeklinde konuştu.

EcoStruxure Microgrid Advisor, kullanıcıların dağıtık enerji kaynakları ile ilgili bilgileri toplamasını, tahmin etmesini ve bunları optimize etmesini mümkün kılan, kullanıcıların nasıl ve ne zaman enerji kullanılacağını, üretileceğini ve saklanacağını kontrol etmesini sağlayan bulut tabanlı bir enerji yönetimi platformu olarak dikkat çekiyor.

Mikro şebekenin daha sürdürülebilir, güvenilir ve uygun maliyetli olmasını sağlıyor.

NEO Network ise dünyanın çeşitli yerlerinden güvenilir, uygun maliyetli, yenilenebilir, temiz enerji çözümleri kullanan kurumlardan oluşan bir topluluk 280 kurumu bünyesinde barındırıyor.

Platform, temiz enerji satın alma sürecini kolaylaştırıyor, karar alma sürecini hızlandırıyor.

Solar Impulse Verimli Çözüm Ödülü sürecinde EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network, bağımsız uzmanlar tarafından kalite, performans ve etik standartların belirlenmesi amacıyla detaylı bir değerlendirmeye tabi tutuldu.

Bu değerlendirmede fizibilite, çevre ve karlılık alanlarında 5 kriter temel alındı.

Bu ödülle EcoStruxure Microgrid Advisor ve NEO Network, Schneider Electric'in giderek büyüyen ödüllü çözümler portföyüne katıldı.

Bu çözümlerin arasında; Villaya bağımsız mikro şebekeleri, Homaya'nın kullandığı kadar öde şebeke dışı güneş enerjisi çözümleri ve akıllı elektrikli araç yönetimi için EVLink yük yönetimi sistemi yer alıyor.

Solar Impulse Foundation aynı zamanda Schneider Electric Üst Yöneticisi (CEO) Jean-Pascal Tricoire'yi Kovid-19'un atlatılabilmesine yönelik bir taahhüdün ortak imzacıları arasında ilan etti.

Bu taahhütte hükümetlere ve liderlere, kriz sonrasında eşitlikçi ve çevre dostu bir ekonomik model oluşturma çağrısı yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 12:02
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını