banner1013
x

ŞARİKA ATIK TESİSİNE ÇÖZÜM SUNACAK

Schneider Electric, EcoStruxure Elektrik ve Otomasyon Çözümleri sayesinde Masdar ile Bee’ah’nın ortak girişimi olan Şarika’da enerji verimliliği ve güvenliği iyileştirecek.

ŞARİKA ATIK TESİSİNE ÇÖZÜM SUNACAK
EndüstrideAra - Haber Detay

Şarika Atıktan Enerji tesisi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde türünün ilk örneği olarak dikkat çekiyor. Schneider Electric, tesisin bir dizi elektrik çözümünü tedarik etme ihalesini kazandı. Schneider Electric tesisin orta gerilim gaz yalıtımlı anahtarlama donanımını ve tesisin elektrik ağına dair gerçek zamanlı durumsal farkındalık sunacak. Ayrıca güç sistemlerinin optimize edilmesi, güvenli çalışması konularını sağlamak için EcoStruxure Power SCADA Operation (PSO) yazılımını tedarik edecek ve kurulumunu gerçekleştirecek. 

Şarika Atıktan Enerji tesisi saatte 37,5 ton geri dönüştürülemez kentsel katı atığı işliyor, yılda ise 300 bin ton çöp azaltmak suretiyle BAE’nin atık yönetimi hedeflerini desteklemeye hazırlanıyor. Tesis 30 MW’a kadar elektrik üretecek ve bu elektrik doğrudan Şarika Elektrik ve Su Otoritesinin (SEWA) şebekesini besleyerek yaklaşık 28.000 eve elektrik enerjisi sağlayacaktır. Ayrıca yılda yaklaşık 450.000 ton CO2 salınımını ortadan kaldıracak ve BAE’ye yılda 45 milyon metreküp doğal gaz tasarrufu sağlayacaktır.

“YÜKSEK STANDARTLAR İÇİN ORTAKLARLA ÇALIŞIYORUZ”

Konuya ilgili açıklama gerçekleştiren Bee’ah Grubu CEO’su Khaled Al Huraimel, “Bee’ah, atık yönetimine dair bütünsel ve entegre yaklaşımı sayesinde Şarika’daki çöp oranında yüzde 76 azalma elde etmeyi başardı. Proje, Birleşik Arap Emirlikleri’nde sıfır çöp hedefine yaklaştırırken alternatif enerji karışımını da çeşitlendireceğiz. Atıktan enerji tesisinin güvenlik ve operasyonel mükemmellik konularında en yüksek standartlara uymasını sağlayabilmek için Schneider Electric gibi lider ortaklarla çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

SEKTÖR İŞBİRLİĞİ ÖNEM ARZ EDİYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Masdar CEO’su Mohamed Jameel Al Ramahi, “Masdar, BAE'nin sürdürülebilir ekonomik büyüme hedefini desteklerken ticari açıdan uygun teknolojilerin kurulumunu ilerletmenin en etkili yolunun sektör iş birliği olduğuna inanıyor. BAE için bir anıtsal projeyi daha tamamlamak için Bee’ah, CNIM ve Schneider Electric’teki ortaklarımızla çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

YORUM EKLE

Legrand

Aha

Dergiler