Rüzgar enerji santrali bakım görevlilerine AKDER eğitim verdi

Akışkan Gücü Derneği (AKDER), Ulusal Akışkan Gücü Eğitim Merkezi (UAGEM) bünyesinde WIMAR Enerji’nin bakım görevlilerine üç gün boyunca eğitim verdi.

Rüzgar enerji santrali bakım görevlilerine AKDER eğitim verdi
EndüstrideAra3

AKDER bünyesinde eğitim veren UAGEM, geçtiğimiz günlerde eğitim salonunda WIMAR Enerji’yi ağırladı. UAGEM Eğitim Uzmanı Çağla Kılınçaslan’ın verdiği Hidrolik Seviye-1 ve Hidrolik Akümülatörler eğitimi üç gün sürdü. Rüzgar Enerji Santralleri’ndeki (RES) direklerin tepesinde bulunan mekanik ve hidrolik sistemleri kapsayan eğitimde bakımın doğru yapılabilmesi için hidrolik sistemler anlatılırken hidrolik akümülatörler hakkında dabakım görevlilerine bilgi verildi. Üç gün süren eğitimde ayrıca dolumların yapılabilmesi için de bilgiler paylaşıldı. 

WIMAR Enerji, 2015 yılında 10 yıllık enerji sektörü tecrübesi ile rüzgar türbinlerinde servis hizmetleri vermek üzere faaliyet gösteriyor. Bünyesindeki elektrik ve elektronik, makina mühendisleri, Irata, Sprat ve GWO sertifikalı iple erişim teknisyenleri ile üst düzey ekipmanlar kullanıyor. WIMAR Enerji, uzman ekipleriyle birlikte iş güvenliği ve işçi sağlığını önde tutarak hizmet veriyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 14:21
YORUM EKLE

AEMOT

Vat

Dergiler