banner1322
x

ROBOT YATIRIMI YAPTI, ENERJİ MALİYETİNİ DAHA KOLAY HESAPLADI

Direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üreten DİTAŞ, gerçekleştirdiği robot yatırımı sayesinde enerji maliyetlerini daha kolay hesaplıyor ve doğrudan maliyet analizi gerçekleştiriyor.

ROBOT YATIRIMI YAPTI, ENERJİ MALİYETİNİ DAHA KOLAY HESAPLADI
Makine Zirvesi

Ditaş Doğan Yedek Parça, 40 yılı aşkın geçmişi ve deneyimi ile direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurt içi ve yurt dışı araç üreticisi OEM’lere ve dünyanın 40’tan fazla ülkesindeki bağımsız yedek parça pazarındaki müşterilerine hizmet sunuyor. Gerçekleştirdikleri robot yatırımı sayesinde elde ettikleri çıktılar hakkında bilgi veren DİTAŞ Genel Müdürü Osman Sever, otomasyon ve robot yatırımları sayesinde her bir ürün için harcanan süre ve enerji sarfiyatını daha kolay hesaplayabildiklerini ve böylece üretimde doğrudan maliyet analizi yapabildiklerini ifade ediyor.

“ARTIK ENERJİ SARFİYATI DAHA KOLAY HESAPLANIYOR”

Yatırım sonrası elde ettikleri çıktıları paylaşan Sever, “Öncelikle üretimde kayıp zamanlarını ve fire oranlarını azalttık. Bu sayede de verimliliği arttırdık. Endüstriyel robotlar sağladığı yüksek performansın yanı sıra işleri yorulmadan, dikkat ve zaman kaybı yaşamadan, standart hızda ve kalitede yapıyor. Bu da üretimde hem verimliliğe hem de kaliteye katkı sağlıyor. Her bir ürün için harcanan süre ve enerji sarfiyatını hesaplamak daha kolay olduğu için üretimde doğrudan maliyet analizi yapabildik. Rekabet gücümüzü arttırdık. Genel anlamda, robotik ve otomasyon yatırımları; üretim verimliliği, kalite, iş sağlığı, enerji verimliliği gibi birçok alanda önemli avantajlar sağlıyor” dedi. 

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını