banner1322
x

POLAT ENERJİ GRUBU, TEMİZ ENERJİ YATIRIMLARINA YENİLERİNİ EKLİYOR

Polat Enerji Grubu yeni yatırımıyla rüzgar enerjisindeki kurulu güç kapasitesini 33,6 MW arttıracak. Polat Enerji 8 yeni rüzgar türbini için Alman şirketle masaya oturdu.

POLAT ENERJİ GRUBU, TEMİZ ENERJİ YATIRIMLARINA YENİLERİNİ EKLİYOR
Robot Zirvesi

Türkiye’nin rüzgar kurulu gücünün yaklaşık yüzde 5,4’ünü karşılayan ve temiz, sürdürülebilir bir dünya yaratmak amacı ile faaliyetlerini sürdüren Polat Enerji 8 yeni rüzgar türbini için Alman şirketle masaya oturdu. Polat Enerji bu yeni yatırımı ile kurulu gücünü yüzde 5 arttırıp, 33,6 MW gücünde kapasite artışını hayata geçirecek ve toplam kurulu elektrik gücünü 728,6 MW’a çıkararak.

TOPLAM GÜÇ 695 MW'A ULAŞTI 

Türkiye’de ve dünyada enerji gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde öncü rol üstlenen Polat Holding’in bünyesinde bulunan Polat Enerji Grubu; Polat Enerji yaptığı yeni yatırımlar ile ticaret hacmini geliştiriyor. Enerji sektörünün lider isimlerinden Polat Enerji; Almanya’nın dev rüzgar türbini imalatçısı ENERCON’dan aldığı 8 adet yeni rüzgar türbini ile kurulu gücünü yüzde 5 artırarak 728,6 MW’ye çıkartma kararı aldı.

Polat Enerji Grubu; Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve ENERCON İcra Kurulu BaşkanıUlrich Schulze Südhoff arasında yapılan ticaretle 8 adet rüzgar türbini kurulumu gerçekleştirerek; temiz enerjideki toplam yatırım büyüklüğünü 44 milyon dolara taşıyacak. Odak noktasına yenilenebilir enerji için rüzgar ve güneş enerjisini alan, Türkiye’nin en yüksek kurulu güce sahip rüzgar enerjisi yatırımcısı konumunda olan Polat Enerji Grubu’nun rüzgar kurulu gücü, bugün Türkiye rüzgar kurulu gücünün yaklaşık yüzde 5,4’ünü oluşturuyor. Yenilenebilir enerji konusunda oldukça büyük bir potansiyele sahip olan ve Türkiye’de 2000 yılında ilk şirketini kuran Polat Enerji Grubu’nun 6 santralinde toplam kurulu elektrik gücü 695 MW’a ulaşmış durumda.
  
 

YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını