banner1322
x

PETLAS AR-GE ARAŞTIRMASINDA ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALDI 

Türkiye’de lastik sektöründe birçok ilki teknoloji transferi olmadan, kendi know-howıyla üretmeyi başaran Petlas, “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”nda “Ar-Ge Proje İlk 100” kategorisinde üçüncü sırada yer aldı.

PETLAS AR-GE ARAŞTIRMASINDA ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALDI 
Endüstrideara

Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” sonuçlarını açıkladı. Petlas listenin üçüncü sırasında yer alırken geliştirdiği yeni teknolojileri kamuoyu ile paylaştı. Petlas 2010 yılında kurduğu Ar-Ge laboratuvarıyla 366 adet Ar-Ge projesi üretti. Bu projeleri geliştirebilmek içinse Ar-Ge harcamalarına 37 milyon 781 bin TL değerinde bütçe ayırdı. 

PETLAS AR-GE’DE DE CİRODA DA BÜYÜYOR

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Petlas Genel Müdürü Hakan Yalnız, “Petlas büyümesini sadece satış kabiliyetleri ile gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda belirlediğimiz hedefler doğrultusunda teknolojik yapabilirliğini artırıyor, Ar-Ge laboratuvarındaki analiz yetenekleri sürekli olarak geliştiriyor, Lastik Test laboratuvarlarındaki iyileştirmelerini düzenli olarak artırıyor. Petlas’ın hammaddeden ürünlerin piyasaya sunulma noktasında geldiği son hale kadar yürüttüğü tasarım, test ve doğrulama süreçleri Ar-Ge faaliyetlerinin temelini oluşturuyor. Deneysel geliştirme faaliyetleri ile yürütülen Ar-Ge çalışmaları, yeni ürünlerin üretilmesi, mevcut ürünlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, yeni süreçlerin, sistemlerin ve hizmetlerin kurulması ve geliştirilmesi, araştırma ve pratik deneyimlerden elde edilen bilgilerle yapılıyor. Yatırımlarımızı teknolojik imkanlar ve nitelikli insan gücü ile birleştiriyoruz. Bu sayede hedeflerimizle paralel olarak büyüyor, gelişiyor ve artı değer üretiyoruz” dedi. 


 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını