OSMANGAZİ EDAŞ ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRIYOR

Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), çevreci uygulamalar kapsamında 6 bin 417 ton değerlendirilebilir atığı ekonomiye geri kazandırdı.

OSMANGAZİ EDAŞ ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRIYOR
Robot Zirvesi

Osmangazi EDAŞ, atıkların ekonomiye geri kazandırılması konusunda önemli çalışmaları hayata geçiriyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Osmangazi EDAŞ, “Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Atıkların kaynağından ayrıştırılarak milli ekonomiye kazandırılması, hammadde ve enerji tasarrufu sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüyoruz.  Osmangazi EDAŞ olarak atık yönetimi süreçlerinde çevre, insan sağlığı ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen Sıfır Atık Yönetmeliği şartlarını hizmet verdiği tüm illerde yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandık” diye belirtildi. 

“6 BİN 417 TON ATIĞIN EKONOMİYE KAZANDIRDI” 

Osmangazi EDAŞ, hayata geçirdiği uygulamalar sayesinde 6 bin 417 ton atığın ekonomiye kazandırılmasını sağladı. Toplamda 146,3 metreküp su, 2 milyon 259 bin kilovatsaat enerji tasarrufu sağladı ve 326 bin kilogram sera gazı emisyonunu engelledi.  Ekonomiye kazandırılan plastik ve kağıtla da yaklaşık 20 bin litre petrol tüketimini ve 88 ağacın kesilmesinin önüne geçmiş oldu. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 09:01
YORUM EKLE

Aemot

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını