banner1322
x

ORDU’YA İKİNCİ GES PROJESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU 

Ordu’da hayata geçen enerji altyapısıyla ilgili çalışmalar sayesinde yatırımların önü açıldı. Ordu'nun Akkuş ilçesine ikinci güneş enerjisi santrali 2023 yılında kurulacak. 

ORDU’YA İKİNCİ GES PROJESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU 
Endüstrideara

Ordu'nun Akkuş ilçesinde, yenilenebilir enerjiden yararlanmak amacıyla ikinci güneş enerjisi santrali kurulacak. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Akkuş ilçesinin enerji üssü olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz 2014 yılından beri birçok alanda hizmet yapıyoruz. Enerji yatırımlarımız sayesinde ilçemiz farklı bir boyuta taşındı. Özellikle trafo merkezi yatırımlarımız sayesinde enerji altyapısı sorununu çözüme kavuşturduk ve rüzgar – güneş enerji santrali yatırımlarının önünü açtık. Bu kapsamda ilk rüzgar enerji santralini 2021 yılında özel bir firmayla hayata geçirildi. Güneş enerji santrali ise Akkuş Belediyesi tarafından kuruldu. Gökçebayır Mahallesi'ndeki 30 dönümlük alana kurulacak yeni güneş enerji santralinde ise diğer güneş enerji santraline göre 3 kat daha fazla enerji üretilecek” dedi. 

PROJE 2,4 MİLYAR KİLOVAT ENERJİ ÜRETECEK 

Demirci, projeyi hayata geçirmek için çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, "Yakın zamanda hayata geçireceğimiz güneş enerji santralinde 2 megavat, yıllık ise 2,4 milyon kilovat enerji üretilecek. Tesis 2023 yılında faaliyete geçecek. Şimdiden ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını