banner1322
x

ORDU'NUN RÜZGARI ENERJİYE DÖNÜŞECEK

Ordu'nun Akkuş ilçesine kurulacak olan rüzgar enerji santraliyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Türbin kanatları bölgeye taşınmaya başlandı.

ORDU'NUN RÜZGARI ENERJİYE DÖNÜŞECEK
Robot Zirvesi

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yazılı açıklama kapsamında Ordu'nun Akkuş ilçesine kurulacak olan rüzgar enerji santraliyle ilgili çalışmalara devam ediliyor. Türbin kanatları bölgeye taşınmaya başlandı. Açıklamada santralde kullanılacak olan 4 MW güce sahip türbinler, 65 metre uzunluğunda ve 18 ton ağırlığında. 

Kalkınmanın en önemli hamlelerinden birisinin enerji olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Bölgenin temiz enerji konusunda tercih edilen bir konumda olması için gayretle çalışıyoruz. İlave yapılacak yatırımlarla Ordu'da rüzgar enerjisi yatırımları da önemli bir değer oluşturacak. Ordu sadece lisanslı olarak 50 megavatı aşkın potansiyel ile birlikte, lisanssız yatırımlar için de bir cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Gelecekte sadece şehrin değil, bölgenin de enerji üretim üssü olmak isteyen Ordu'da yenilenebilir enerji ile ilgili Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları, yatırımcılarla olan iş birliği dikkat çekiyor. Kuruluşunu yaptığımız ve etkin hizmet vermekte olan Ordu Enerji AŞ firması enerji üretimi ile şimdiden belediyemiz kaynaklarına yetecek potansiyeli yakalamış durumda. Ülkemiz için de artık Ordu'nun enerji ile anılan bir şehir olması bekleniyor." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 17:33
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını