Online makina izleme ve koruma sisteminin önemi anlaşıldı

Maray Makina Genel Müdür Yardımcısı Servet Şavran, koronavirüs salgını süresince online makina sağlığı izleme ve koruma sisteminin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirtti.

Online makina izleme ve koruma sisteminin önemi anlaşıldı
Endüstri 40 Zirvesi

Koronavirüs salgını sürecini ve ikinci yarı yıl hedeflerini bizlerle paylaşan Maray Makina Genel Müdür Yardımcısı Servet Şavran, bu sürecin Türkiye’de fırsata döneceğini söyledi. Şavran, görüşlerini şu sözlerle aktardı: “Öncelikle bu konuya “Bir musibet bin nasihatten evladır “atasözüyle başlamayı uygun görüyorum. Artık şu bir gerçek ki; bundan böyle yer kürede yeni bir yaşam algısı şekillenmeye, tüm dünyada hayat akışı içerisinde, pek çok alışkanlıklar askıya alınırken, yeni davranışlar ve kararlar hayatımızdaki yerini almaya başlamış durumda. Önümüzdeki günler, hayatımıza giren uygulamalar ve tedbirler ile “yeni normal” olarak tanımını aldı bile. Tüm dünyayı derinden etkileyen bu süreç, hemen hemen her alanda domino etkisi yaratarak, birbirini tetikleyen olaylar zincirini oluşturmasını beklemek kaçınılmaz sonuçtur. Ancak, bu salgın nedeniyle yaşanan kriz ve olumsuz etkilerini bertaraf etmenin mücadelesi, bu süreçte gelişerek, güçlenerek yol alabilmek, rasyonel kararlar ve uygulamalar en temel hedef olmalıdır. Açıkça görüldü ki; İnsan sağlığı hiçbir şeyin önüne geçemiyor ve geçmemelidir. Ancak, sanki bu salgın biraz da önceliklerimizi yeniden dizayn etme ve uygulamalarımızın, davranışlarımızın yeniden gözden geçirme gerçeği ile yüzleşmemize fırsat yaratmış oldu. Gerek bireysel anlamda gerekse genel anlamda her türlü gidişat çerçevesinde, dirençli ve mücadele ediyor olma becerisi, belirsizliklerinizin azalmasına bağlı olarak seyrediyor. 

HEDEFİMİZ STABİLİZE YOL HARİTASINI AYAKTA TUTMAK 

Pandeminin neden olduğu ve birçok belirsizleri barındırdığı bu süreç ve yarattığı kriz döneminde Maray Makina Mühendislik olarak temel hedefimiz, bütün imkanlarımızla, stabilize bir yol haritasını canlı ve ayakta tutmak olmuştur. Her ne kadar pandemi sürecinin ekonomi dünyasında yarattığı gerginlik küresel bir biçimde artmaya devam ediyor olsa da biz ekip olarak tüm fedakarlıkla 2020 Mart ayından beri hep sahalarda, hizmet verdiğimiz partnerlerimizin çözüm ortağı olarak yanlarında yer almaya ara vermeden devam ettik ve ediyoruz. Bu söz konusu süreç elbette kolay değildi. Salgın sürecinin insanlarda yaratmış olduğu psikolojik durum, endişe, korku, tedirginlik elbette göz ardı edilemeyecek gerçeklerdir.  Çalışanlarımızın çok büyük özveri ve fedakarlıklarını buradan bir kez daha şükranla belirtmek isterim. Gerçekten ekip ruhuna yakışır şekilde, karşılıklı, güven ve fedakarlıklarla, her zaman önem verdiğimiz, her bir sektör ve makinanın milli servetin bir parçası olduğu hassasiyetiyle yolumuza devam etme çabamızdan gurur duyuyoruz. Yani yılın ilk yarısında vermiş olduğumuz hizmetlerle hep sahalardaydık, aldığımız önlemlerle ve uyguladığımız tedbirlerle ara vermeden hizmet vermeye devam ettik ve ediyoruz. Çünkü hem bizlerin hem de hizmet verdiğimiz sektörler, fabrikalar ve işletmelerin oluşturmuş olduğu ortak payda ve anlayış “Üretim, imalat, hizmet” bu ülkenin değerleridir ve korunmalıdır. Şartlar ne olursa olsun mutlaka takip edilmesi, ölçümlerinin ihmal edilmemesi gereken kritik ekipmanlar sözkosusu. Elbette temel unsur ve en önemli olan öncelik kuşkusuz insan ve insan sağlığıdır. Bu süreç içerisinde, kısmen ve esnek çalışma düzenine geçen işletmeler olsun, faaliyetlerine ara vermeyen işletmeler olsun, tamamının istek ve taleplerinin yanında olmakla beraber, periyodik vibrasyon ölçüm ve analizlerini ve diğer kestirimci bakım hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmeye gayret gösterdik, gösteriyoruz. 

ONLİNE MAKİNA SAĞLIĞI İZLEME VE KORUMA SİSTEMİMİZİN ÖNEMİ ANLAŞILDI 

Biliyoruz ve inanıyoruz ki; normalleşme süreci sonunda, insanlar işlerine dönecekler, ülkemizde çarklar ve üretim kapasiteleri, yaşanan açığı ve olumsuz etkileri kapatmak için çok daha verimli ve olumlu çalışma düzenine kavuşacaklardır. Bu vesile ile, yaşanılan bu süreç içerisinde, başta Periyodik Vibrasyon Ölçüm ve Analizleri olmak üzere vermiş olduğumuz tüm Kestirimci Bakım Hizmetlerimizin, Online Makina Sağlığı İzleme ve Koruma Sistemlerimizin önemini bir kez daha vurgulamakta yarar görmekteyiz. 

BU SÜREÇ TÜRKİYE ADINA FIRSATA DÖNÜŞECEK 

Yılın ikinci yarı değerlendirmesi kapsamında, elbette tüm dünyada ve ülkemizde ekonomik ve sosyolojik olarak sonuçların çok daha farklı boyutları görülecektir. Bireylerin, şirketlerin, kamunun yeni bir anlayışa ve davranış biçimi uygulayacağı kaçınılmaz görünüyor.  Ancak, etkin ve rasyonel politikalarla, oluşturulan olumlu model ve güncellemelerle, krizin ekonomik ve sosyal etkilerini azaltmak gerekiyor. Bu süreçte zora düşen işletmeler, krizden olumsuz etkilenen kesimler her anlamda toparlanarak yeniden bir üretim üssü olacaklardır.  Biz Maray Makina Mühendislik olarak, bu sürecin ülkemiz adına fırsatlara dönüşmesi, bu süreçten kazançlı olarak çıkan bir ülke olacağı temennisiyle, hizmet verdiğimiz ve çözüm ortağı olduğumuz tüm işletme ve kuruluşların gerek bu süreç içerisinde gerek sürecin mevcut durumunda, gerekli önlemlerimizi de alarak hep yanlarında olduğumuzu gururla paylaşmak isteriz.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 16:08
YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını