banner1322
x

NORMLARA UYGUN OLMAYAN TESİSATLAR ETİKELENİYOR

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) can ve mal güvenliğini tehdit eden elektrik bağlantı tesisatlarını uyarı etiketiyle işaretleme uygulamasına başladı.

NORMLARA UYGUN OLMAYAN TESİSATLAR ETİKELENİYOR
Endüstrideara

SEDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinde 3,7 milyon nüfus ve 1,9 milyon kişiye elektrik hizmeti sağlayan SEDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki uygulamalarına bir yenisini daha kattı.

Bu bağlamda şirket, müşterilerine ait pano ve tesisatları kontrol ederek can ve mal güvenliği riski olan, yüksekte tesis edilmiş, deforme olmuş ve buna benzer uygun olmayan panoları uyarı etiketleriyle işaretliyor. Güvenlik uyarıları bulunan etiketlerle müşterilerin tehlikelere karşı bilgilendirilerek olası kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca pano veya tesisatında uyarı etiketi yer alan müşterilerin, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği'ne istinaden 1 ay içerisinde normlara uygun düzeltme yapmaları gerekiyor. Bu süre zarfında düzenlemelerin tamamlanmadığı, risk teşkil eden tesisatlardaki elektrik akımının ilgili yönetmelik uyarınca güvenlik nedeniyle durdurulacağı belirtilmişti. (AA)
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını