Muratbey, fabrikanın enerji kullanımını her an izliyor

Enerji verimliliği adına su, elektrik, hava ve buhar sayaçlarını elden geçiren Muratbey, fabrikanın her bölümündeki enerji kullanımını adım adım izliyor.

Muratbey, fabrikanın enerji kullanımını her an izliyor
Enerji Zirvesi

Bugün Uşak’taki son teknolojileri kullanan fabrikasında 300’ün üzerinde ürün çeşidi ile daha fazla sayıdaki insanın sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler tüketmesini sağlayan Muratbey, kuruluşundan bu yana otomasyona büyük önem veriyor ve bu konuda yatırım yapmaya devam ediyor. 35 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisinde günde 700 ton süt işleme kapasitesinin bulunduğunu söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Buhar kazanı, soğutma ve havalandırma sistemlerini 7/24 izlediğimiz SCADA sistemi ile kontrol altında tutuyor ve yönetiyoruz” dedi. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol ile ünü artık Türkiye’den dünyaya ulaşan peynir markasının enerji yönetim sistemlerini anlattı. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYAYA KATKI SAĞLIYORUZ 

Uzun süre önce enerji verimliliği adına su, elektrik, hava ve buhar sayaçlarımızı elden geçirdik. Üretimde enerji kullanımını fabrikalarımızın her bölümünde dikkatle izliyor ve enerji tasarrufu için tüm tedbirleri alıyoruz. Ar-Ge planlarımızı bu anlayışla geliştiriyor, Muratbey’in gelecekte de sürdürülebilir bir dünyaya yapacağı katkıyı şimdiden modelliyoruz. Proses otomasyonumuzu tek bir noktadan kontrol ederken yardımcı tesisler ise Bakım-Makine birimi tarafından anlık olarak takip edilebiliyor. Her iki sistemi bir araya topladığımız büyük bir oto-kontrol birimi oluşturduk. Önümüzdeki dönemde de düşük maliyetli, az yer kaplayan, az ısı üreten ama bir o kadar da yüksek güvenirliğe sahip donanımlara ve bu donanımları çalıştıracak işletim ve yazılım sistemlerine yatırım yapmayı planlıyoruz. 

SIFIR KİMYASAL ATIK HEDEFİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ 

Bizim için sürdürülebilirlik her zaman önemli bir gündem olagelmiştir. Çevreye saygılı bir üretim gerçekleştirerek, enerji tasarrufu ve üretimde sıfır kimyasal atık hedefi için çaba göstermekte ve sadece ürün değil geliştirdiğimiz teknolojik projelerle de sektörde öncü ve örnek olma rolünü devam ettiriyoruz. Sektörümüzde; işimize, markamıza ve ülkemize değer katacak sosyal sorumluluk projelerine öncülük etmeyi kendimize görev sayıyoruz. 


Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 11:04
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını