banner1322
x

MITSUBISHI ELECTRIC'TEN ONLINE EĞİTİME KATKI

Yöneticilerin kariyer gelişimlerinden şirket faaliyetlerine değin çok sayıda bilginin paylaşıldığı etkinliklere öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

MITSUBISHI ELECTRIC'TEN ONLINE EĞİTİME KATKI
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Mitsubishi Electric, salgın nedeniyle ara verilen konferans ve üniversite buluşmalarını dijital ortama taşıdı.

Konuyla ilgili olarak firmanın yaptığı açıklamaya göre, Mitsubishi Electric yöneticilerinin dijital platformlar üzerinden gerçekleştirdiği söyleşilerin yanı sıra Mitsubishi Electric'in Manisa'daki klima üretim şirketi Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş., İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliğiyle "Online Kariyer Günleri" gerçekleştirdi. Yöneticilerin kariyer gelişimlerinden şirket faaliyetlerinedeğin çok sayıda bilginin paylaşıldığı etkinliklere öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Mitsubishi Electric, Türkiye'de 17 üniversitede sistemlerini öğrencilerle buluşturuyor ve 7 üniversiteye sağladığı robotlarıyla eğitime katkı sağlıyor.

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Bölümü Ürün Yönetimi ve İş Geliştirme Kıdemli Müdürü olan Tolga Bizel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü ile salgının ilk aylarında Instagram canlı yayını gerçekleştirdi. "Dijitalleşen Dünya’da Sohbetler" konulu söyleşide; Bizel'in kariyer öyküsünden Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri faaliyetlerine, salgın dönemi sonrası üretimde yaşanacak değişikliklerden üretimde dijital dönüşüme kadar çok sayıda konu masaya yatırıldı.

Üniversite öğrencileriyle buluşan bir diğer isim ise 23 Haziran Dünya Kadın Mühendisler Günü vesilesiyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü ile Instagram canlı yayınına katılan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri PLC-Servo Takım Lideri Merve Sarıhan oldu. Mitsubishi Electric'in Japonya fabrikasında yaptığı çalışmalardan ve deneyimlerinden bahseden Sarıhan, Mitsubishi Electric Türkiye bünyesindeki hedeflerinden bahsederek gelecekte meslektaşı olacak mühendis adaylarına öneriler verdi.

Manisa'daki klima üretim şirketi Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş. ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği çerçevesinde gerçekleştirdiği “Online Kariyer Günleri” kapsamında üniversitenin Elektrik-Elektronik, Makine, Kimya, ve Bilgisayar Mühendisliği Fakülteleri öğrencileriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen insan kaynakları ve üretim sunumlarına üniversiteden 100'e yakın öğrenci katıldı. Online sunumların gerçekleştirildiği etkinlikte; kariyer hayatlarının başındaki üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla şirket profili, işe alım ve staj süreçlerinin yanı sıra üretim akışı, üretimde kullanılan teknolojiler, metodolojiler ve programlar paylaşıldı. Online Kariyer Günleri, online mülakatlar ve "Online Kariyer Sohbeti" ile sürdü.

Türkiye'de 17 üniversitede sistemlerini öğrencilerle buluşturan ve 7 üniversiteye sağladığı robotlarıyla eğitime katkı sağlayan Mitsubishi Electric, bu sayının artırılması için çabalıyor. Mühendislerle öğrencileri bir araya getirdiği çalışmalarla da eğitime ve insan kaynaklarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:43
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını