banner1322
x

MİTSUBİSHİ ELECTRİC ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ODAĞINA ALDI

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, MAPS SCADA ve enerji izleme alanındaki yetkinliklerden bahsederek enerji verimliliğine dikkat çekti.

MİTSUBİSHİ ELECTRİC ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ODAĞINA ALDI
Enerji Zirvesi

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, 2021 yılında eski normalin artık olmadığını belirterek hem özel sektör hem de kamu projelerinde yeni normale uygun teknolojiler sunacaklarını söyledi. Özellikle MAPS SCADA ve enerji izleme alanında sağladıkları yeni teknolojilerle enerji verimliliğinin önemine değindi. 

ENERJİ İZLEME SİSTEMİYLE TASARRUF SAĞLIYOR 

Mitsubishi Electric, MAPS SCADA çözümüyle enerji izleme alanında önemli yetkinlikler sunuyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Saraçoğlu, “SCADA, veri toplama ve kontrol merkezi olarak adlandırılıyor. Fabrikadaki tüm sistem tek bir yerden izlenebiliyor, kontrol altına alınabiliyor, raporlama yapılabiliyor ve analiz edilebiliyor. Ayrıca arızalara anında müdahale etme imkanı sağlıyor. MAPS’in alarm fonksiyonu sayesinde hangi arızanın hangi sıklıkta gerçekleştiği rahatlıkla takip edilebiliyor. Bu sayede arızalara anında müdahale ederek enerji kayıplarının önüne geçiliyor. Bu da fabrikanın önemli oranlarda tasarruf sağlamasına ve önemli bir verimlilik sağlanmasına yardımcı oluyor.” dedi. 

ENERJİ VERİMLİ ÜRÜNLERLE ÇEVREYİ KORUMAYA DEVAM EDECEK 

Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050 ile çevrenin korunmasına yönelik faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını söyleyen Saraçoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Enerji verimliliği alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmaları her yıl artırıyoruz. Bu çalışmaları yaparken sadece ürünlerin teknolojisini ve güvenilirliğini değil aynı zamanda verimlilik konularına da önem veriyoruz. Kurumsal ilkemiz ‘Daha İyisi İçin Değişim’ ve çevre ilkemiz ‘Eko Değişim’ felsefesiyle yol almak ve dünyada toplumların yaşam kalitesini artırmak. Dünya genelinde özellikle sanayi alanında enerji kullanımı, üretim standartlarında bir düşüş yaşanmadan azaltılmalı. Diğer taraftan konutlar, ofisler ve kamu alanlarında tüketilen enerjiden tasarruf edilmesi büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda biz de çevreyi ve doğal kaynakları korumaya yardımcı olacak teknoloji ve sistemler geliştirmeyi sürdüreceğiz.” dedi. 
 
 

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını