Medikal transformatörleri ile sağlık sektörüne çözüm sağlıyor

Koronavirüs nedeniyle medikal transformatör üretimine ağırlık veren Elektra Elektronik, hastane ve kliniklerdeki enerji sisteminin güvenli çalışmasını sağlıyor

Medikal transformatörleri ile sağlık sektörüne çözüm sağlıyor
Endüstrideara

Elektra Elektronik, koronavirüs salgınıyla mücadele için sağlık sektörüne özel olarak medikal transformatör ürününü üretti. Hastaların durumunu kontrol eden elektronik cihazlarda ve elektrik şebekelerinde oluşabilecek kaçak akım arızaları kişilerin sağlığını riske atabiliyor. Bu durumu önleyebilmek için medikal transformatörler hastaneler için kilit rol üstleniyor. 

KAÇAK AKIMA KARŞI ÖNLEM ŞART 

Elektra Elektronik, Yeşilköy Sahra Hastanesi’nde kullanılmak üzere ürettiği medikal transformatörler üretimine hız verdi. Elektra Elektronik’in bu ileri teknoloji ürünü Türkiye’de 130 farklı hastanede aktif olarak kullanılıyor. Bu hastaneler arasında Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, Mersin Entegre Sağlık Kampüsü, Konya Karatay Şehir Hastanesi, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi, Medipol Üniversitesi Çamlıca Hastanesi, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi ve Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi gibi noktalar yer alıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Elektra Elektronik Genel Müdürü Emin Armağan Şakar, Hastanelerin ameliyathanelerinde ve operasyon odalarında hastanın durumunu takip eden birçok elektronik cihaz bulunuyor. Cihazlardan ya da elektrik şebekesinden oluşabilecek arıza durumunda hastaların ve sağlık ekibinin zarar görmemesi için çalışmalar yapılması gerekiyor. Normal koşullarda düşük sayılabilecek kaçak akım değerleri operasyon masasında hayati sonuçlara neden olabiliyor. Bu nedenle sağlık kuruluşlarındaki enerji sistemlerinin özel medikal transformatörler ile koruma altına alınması gerekiyor.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 12:41
YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını