banner1322
x

MARGÜN ENERJİ, TEKNOLOJİ YAZILIM ŞİRKETİ KURUYOR

Yenilenebilir enerji alanındaki dijital dönüşüm ihtiyacına cevap vermek amacıyla yazılım şirketi kurmayı amaçlayan Margün Enerji, Enerji Teknoloji Yazılım A.Ş ile ilk adımını atacak. 

MARGÜN ENERJİ, TEKNOLOJİ YAZILIM ŞİRKETİ KURUYOR
Enerji Zirvesi

Margün Enerji'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olacak yeni şirket için 10 milyon TL değerinde yatırım bütçesi ayrıldı. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Margün Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şenel, “Enerji sektöründeki potansiyel enerji arz güvenliği, coğrafi kurulu güç optimizasyonu ve çevresel faktörler gibi kriterlerle önümüzdeki 5 yıl içerisinde hızla artacak. 

“HEDEFİMİZ YAPAY ZEKA ODAKLI DİJİTAL PLATFORM MODELİ OLUŞTURMAK”

Şenel, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yenilenebilir enerji sektörü yazılımlarıyla yapay zeka ve nesnelerin interneti odaklı bir dijital platform modeli gerçekleştirmek istiyoruz. Grup şirketlerimizin pazardaki gücünü ve yaygınlığını kullanarak, enerji sektörü özelinde gerek ticari gerekse de nihai kullanıcılar için yazılım geliştiren girişimlere yatırım yapma yönünde stratejik bir karar aldık. Sektörün dijitalleşme ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve bu alanda ülkemizde lider bir enerji yazılımı şirketi olma hedefi ile yeni bir şirket kurma, yazılım ekipleri oluşturma ve bu alanda istihdam yaratma, mevcut şirketlere yatırım yapma veya satın alma opsiyonlarını değerlendirmek istiyoruz. Sektörün hızla büyümesine eşlenik olarak ürün ithalatlarda ciddi boyutlarda artışlar gözlemlenmekte ve özellikle iç bünyede üretimi zor olan ürünlerde pazarlık gücümüz düşmektedir." (AA)

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 15:56
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını